Dodana: 26 wrzesień 2017 13:15

Zmodyfikowana: 26 wrzesień 2017 13:15

„Bajkowe Poranki” powracają po wakacjach

„Bajkowe Poranki” - cykl spotkań aktorów Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku z najmłodszymi widzami oraz czytelnikami, powraca po wakacyjnej przerwie.

Ilustracja do artykułu Bez tytułu.png

Od 1 października, tradycyjnie, bo już od dziesięciu lat, Teatr zaprasza do Pijalni Czekolady E. Wedel na niedzielne spotkania z lekturami.

- Mimo zmieniającego się świata, postępu technologicznego, łatwości zdobywania informacji, podróżowania gdziekolwiek i kiedykolwiek zapragniemy, wszystkiego "szybciej, lepiej, więcej i na wyciągnięcie ręki", dla wielu z nas książka pozostaje wspaniałą przygodą. Dlatego wciąż, od tylu lat, zapraszamy na wspólne czytanie z aktorami, na wspólne przeżywania tej przygody, co tydzień innej – mówi Monika Bania z Teatru Dramatycznego.

 

Nowym partnerem „Bajkowych Poranków” została białostocka Księgarnia dla Dzieci „Trzy Kropki”.

- W tym miesiącu wspólnie poszukamy odpowiedzi na kilka pytań: co poradzić na problemy z zasypianiem? Czy istnieją gadające koty, tańczące krowy i dziewczynki, które nie chcą być księżniczkami? I czy książki bez obrazków są naprawdę nudne? - zapraszają Urszula i Robert Kropiwniccy, właściciele Księgarni dla Dzieci „Trzy Kropki”.

 

W październiku, aktorzy Teatru Dramatycznego oraz właściciele księgarni, przeczytają  fragmenty następujących książek:

 

- 1 października: „Mama Mu” (Jujja i Tomas Wieslander) - Urszula i Robert Kropiwniccy, Księgarnia dla Dzieci „Trzy Kropki",

- 8 października: „A ja nie chcę być księżniczką” (Grzegorz Kasdepke) – Arleta Godziszewska i Piotr Półtorak,

- 15 października: „Tort urodzinowy” Sven Nordqvist - Justyna Godlewska-Kruczkowska i Krzysztof Ławniczak,

- 22 października: „Potrzebuję mojego potwora” (Amanda Noll) - Justyna Godlewska-Kruczkowska i Marek Tyszkiewicz

- 29 października: „Książka bez obrazków” (Benjamin Joseph Novak) - Krzysztof Ławniczak i Marek Tyszkiewicz.

 

Po lekturze na dzieci czeka wspólna zabawa z „Pomysłową Kredką”. Czytania odbywają się w każdą niedzielę, o godz. 10.30 w Pijalni Czekolady E. Wedel 1851, na Rynku Kościuszki 17. Wstęp na wydarzanie jest bezpłatny.

 

 

źródło: Teatr Dramatyczny w Bialymstoku
oprac.ak

facebook