Dodana: 12 listopad 2007 08:24

Zmodyfikowana: 12 listopad 2007 08:24

Wigry znów zwyciężyły

Nawet najstarsi kibice nie pamiętają tak dobrej postawy piłkarzy Wigier w trzeciej lidze.

W ostatnim w tym roku występie suwalczanie pokonali w Głownie 3:0 Stal i zakończyli rundę na wysokim, trzecim miejscu w tabeli. Wigry tracą tylko jeden punkt do wicelidera OKS-u Olsztyn i sześć do lidera Freskovity Wysokie Mazowieckie.

Zresztą ci rywale dostali wyraźnej zadyszki. OKS uratował w ostatniej minucie remis w Pułtusku, a Freskovita męczyła się niemiłosiernie w Kolnie, by wygrać 1:0 z ,,czerwoną latarnią" tabeli Orłem.

Wigry wygrały w Głownie pewnie i zasłużenie. W 15 minucie trafił do siatki Bułgar Ivan Todorov, a w 22 minucie wynik podwyższył Daniel Ołowniuk. Na 3:0 ustalił rezultat, w 82 minucie, Łukasz Gikiewicz. Rywale potrafili odwdzięczyć się jedynie bardzo ostrą grą. Efektem była czerwona kartka dla jednego z piłkarzy Stali, w której kadrze jest aż kilkunastu piłkarzy z Afryki.

Teraz trzeba cierpliwie czekać na wiosnę. Kibice Wigier mogą jeszcze wybrać się na przegląd kandydatów do gry w suwalskim zespole. Odbędzie się on w środę o 13.00 na stadionie przy ul. Zarzecze. Na sparingu pojawią się być może były piłkarz Wigier Damian Wojtulewicz oraz były reprezentant Polski juniorów Rafał Grzelak.