Dodana: 5 grudzień 2007 07:09

Zmodyfikowana: 5 grudzień 2007 07:09

Kadra Short-trackowców wraca do kraju

Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się w tym sezonie zawodnicy kadry Polski w short tracku podczas startu w Pucharze Świata, który odbył się w Turynie w dniach 30.11-02.12.2007r.

Najlepiej nasi zawodnicy zaprezentowali się w biegach na 500m. W kategorii mężczyzn wśród 50 startujących 15 miejsce zajął Bartosz Konopko (42,803) , 22 był Tomasz Wróblewski (43,361) a 24 Jakub Jaworski (43,431). Wśród 38 startujących kobiet Patrycja Maliszewska zajęła 18 miejsce (45,869) a Agnieszka Bawerna 21 (46,150).
W kategorii kobiet ustanowiono 3 nowe rekordy Polski. W biegu na 1000m nową rekordzistką Polski została Anna Romanowicz, która uzyskała 1.34,652 s, w biegu na 1500m rekord Polski ustanowiła Patrycja Maliszewska (2.27,192) a sztafeta w składzie: Patrycja Maliszewska, Karolina Regucka, Anna Romanowicz i Agnieszka Bawerna poprawiła rekord uzyskując 4.27,635s, co dało im 10 miejsce.
Warto tez wspomniec o Dariuszu Kuleszy, który niestety musiał przerwać starty,gdyż doznał kontuzji. Podczas jednego ze startów przewrócił sie i skaleczył nogę.

W nawiasach zostaly umieszczone czasy uzyskane przez zawodnikow. Chciałabym jeszcze dodac, ze wiekszosc zawodnikow Kadry wywodzi sie z Bialegostoku i tutaj wiekszosc czasu trenuje, jesli oczywiscie nie sa na zgrupowaniach lub zawodach.

Przesyłam tez foto, na którym znajdują sie polscy zawodnicy podczas biegu sztafetowego.