Dodana: 11 październik 2018 14:16

Zmodyfikowana: 11 październik 2018 14:16

Zarząd województwa przekazał ponad 4 mln 600 tys. zł dla BCO

To pieniądze na przebudowę i modernizację budynku po dawnym pionie ginekologiczno – położniczym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku. Po remoncie będzie się tam mieścić Oddział Onkologii Klinicznej im. dr Ewy Pileckiej z Pododdziałem Chemioterapii Dziennej, Zakładu Diagnostyki Obrazowej wraz z Pracownią Endoskopii. Część funduszy zostanie przeznaczona na doposażenie pracowni endoskopowej. Informację o dotacji dla Białostockiego Centrum Onkologii Członek Zarządu Województwa Podlaskiego przekazał podczas konferencji prasowej 11 października br.

Ilustracja do artykułu bco akt notarialny-05.jpg

Budynek po ginekologii i położnictwie mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie Białostockiego Centrum Onkologii. Budynek wymaga generalnego remontu i przebudowy z uwagi na zmianę jego funkcji oraz konieczności dostosowania do obowiązujących przepisów. Aktualnie w budynku zostały przeniesione tymczasowo: apteka, administracja oraz Oddział Radioterapii.

 

Dotacja z budżetu Województwa Podlaskiego na rok 2018 - 4 622 500 zł

Inwestycja dotyczy przebudowy i rozbudowy budynku nr 7/8 („C”) Białostockiego Centrum Onkologii, w którym do 31.01.2017 r. mieścił się pion położniczo-ginekologiczny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku.

Docelowo w budynku na parterze ma się mieścić Zakład Diagnostyki Obrazowej, na I piętrze – Pododdział Chemii Dziennej, na piętrze II i III – Oddział Onkologii Klinicznej im. dr Ewy Pileckiej, a na IV piętrze sala konferencyjna i pomieszczenia administracyjne.

Realizacja inwestycji została podzielona na 2 etapy.

Prace I etapu objęte dofinansowaniem ze środków budżetu Województwa Podlaskiego mają objąć modernizację poziomu -1 oraz wykonanie szybu dźwigowego i jego montaż wraz z podniesieniem stropów na każdej kondygnacji, tzw. pochylni by połączyć remontowany budynek z budynkiem nr 13 („B”). Oprócz tego wykonanie pomieszczeń znajdujących się na poziomie piwnicy, takich jak archiwum szpitalne, szatnie i magazyn, jak również doposażenie Pracowni Endoskopii w kolumnę endoskopową składającą się z procesora, źródła światła, wózka endoskopowego, monitora, pompy wodnej, ssaka endoskopowego i systemu archiwizacji oraz gastroskop i kolonoskop.

Ogółem w zakres prac wchodzą: roboty budowlane, budowa i wymiana dźwigów, instalacja wodno-kanalizacyjna, instalacja centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego, instalacja gazów medycznych, wentylacja mechaniczna i klimatyzacyjna, sieci zewnętrzne gazów medycznych, kanalizacji deszczowej, instalacja elektryczna i niskoprądowa, systemy sygnalizacji pożaru, oddymiania, automatyki na potrzeby instalacji BMS, monitoringu technicznego. Dodatkowo przewidziane są roboty zewnętrzne polegające na rozbudowaniu wiatrołapu, m.in. wykonaniu podjazdów, niwelacji terenu.

Planowany okres realizacji I etapu to lata 2018-2019,  natomiast koszt robót budowlanych w ramach I etapu wynosi 8 979 000 zł, w tym: w 2018 roku - 4 107 500 zł , a w 2019 roku - 4 871 500 zł,

Zakładany koszt doposażenia Pracowni Endoskopii - 515 000 zł, a koszt realizacji zadania w 2018 roku – 4 622 500 zł ( środki budżetu Województwa).


Czytaj też: W Białymstoku powstanie Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Nowotworowych Kobiet - Breast Cancer Unit

facebook