Dodana: 13 październik 2017 09:15

Zmodyfikowana: 13 październik 2017 09:15

XI Marsz Nadziei "Rak to nie wyrok"

Stowarzyszenie do Walki z Rakiem wraz z Białostockim Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie, Klubem AMAZONKI w Białymstoku oraz Departamentem Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego zapraszają na XI Marsz Nadziei organizowany pod hasłem: RAK TO NIE WYROK.

Ilustracja do artykułu ikona.jpg

Planowany na 14 października 2017 r. na godz. 1100 Marsz ma zachęcić do prowadzenia zdrowego trybu życia, dbania o siebie, chodzenia regularnie na badania.
Głównym celem Marszu jest podniesienie świadomości społecznej na temat zachorowań na choroby nowotworowe, znaczenia badań profilaktycznych oraz wykazanie, że nowotwór wcześnie wykryty jest uleczalny.
To również Marsz solidarności ze wszystkimi pacjentami onkologicznymi.

Marsz Nadziei wyruszy z Placu Miejskiego przy Ratuszu i przejdzie ulicami pod siedzibę Białostockiego Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie, gdzie zakończy się akcją edukacyjno-profilaktyczną. W ramach akcji proponujemy: bezpłatnie badania poziomu glukozy i cholesterolu we krwi, oznaczanie stężenia  tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiar ciśnienia krwi, mammografię dla kobiet w wieku 50-69 lat, naukę samobadania piersi oraz konsultacje specjalistów onkologów i psychologów.

 

źródło: rzecznik Białostockiego Centrum Onkologii 

facebook