Dodana: 10 styczeń 2019 09:29

Zmodyfikowana: 10 styczeń 2019 09:32

Uwagi powiatów do propozycji resortu zdrowia

Na spotkaniu zorganizowanym przez Marszałka Województwa Podlaskiego o aktualnych problemach szpitali powiatowych dyskutowali dziś (tj. 9 stycznia 2019 r.) ich dyrektorzy, starostowie, przedstawiciele podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia i Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Ilustracja do artykułu spotkanie zdrowie region-01.jpg

- Nasze spotkanie odbywa się z inicjatywy ministra zdrowia ale jest także konsekwencją wniosków Komisji Zdrowia Sejmiku Województwa Podlaskiego – mówił Marek Malinowski, członek zarządu województwa. – Na prośbę ministra chcemy dopytać Państwa o nowe regulacje i proponowane zmiany ustawowe. Wszystkie Państwa uwagi zbierzemy, podsumujemy i przekażemy resortowi. Każda z nich jest dla nas cenna i być może doprowadzi także do podjęcia specjalnego stanowiska przez sejmik województwa - wyjaśniał.

 Dyrektorzy , samorządowcy i przedstawiciele wojewody oraz podlaskiego oddziału NFZ rozmawiali m.in. o projekcie ustawy dotyczącej pracy szpitali w tzw. warunkach zwiększonej gotowości (tzw. ostre i tępe dyżury), nowych normach zatrudnienia pielęgniarek, propozycji tworzenia przy niektórych placówkach szpitalnych hospicjów terapeutycznych wspierających kobiety w ciąży. Jednym z szerzej omawianych tematów były niedawne i przyszłe zmiany w wynagrodzeniach pracowników zatrudnionych w samodzielnych publicznych zakładach opieki, brak kadry lekarskiej i pielęgniarskiej oraz niedostateczna liczba łóżek tzw. udarowych w podlaskich placówkach. 

art

facebook