Dodana: 5 marzec 2018 13:11

Zmodyfikowana: 5 marzec 2018 13:23

Uroczyste otwarcie oddziału, o którym marzyły pokolenia (VIDEO)

Uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie Oddziału Chirurgii Ogólnej, Małoinwazyjnej i Onkologicznej rozpoczęło jego funkcjonowanie w ramach w nowej lokalizacji na pierwszej kondygnacji nowego budynku 1B przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 25. – Mamy oddział na miarę XXI wieku. Marzenia wielu pokoleń właśnie się spełniły. Dziękujemy za to! – powiedział Wojciech Czubek, lekarz kierujący oddziałem.

Ilustracja do artykułu IMG_4750.JPG

- Szpital trwał, trwa i będzie trwał w permanentnej przebudowie. Cieszymy się, że coraz to nowe oddziały zyskują nowy wygląd na miarę XXI wieku. Coraz więcej pacjentów docenia te zmiany i korzysta z usług szpitala wojewódzkiego. Dobrze byłoby gdyby jeszcze NFZ docenił te wysiłki. Jednakże niezależnie od trudnej sytuacji  i braku wsparcia ze strony NFZ, będziemy wspomagać inwestycje ze środków budżetu województwa – powiedział Członek Zarządu Województwa Bogdan Dyjuk.

W ramach  kompleksowej modernizacji oddziału, wyposażony został w nowy sprzęt medyczny m.in.: kardiomonitory modułowe z wyposażeniem, rektoskopy operacyjne oraz Insuflator z akcesoriami, o łącznej wartości ponad 565 tys. zł. Ponadto, dzięki dofinansowaniu Zarządu Województwa Podlaskiego, wyposażono go także w 10 lóżek rehabilitacyjnych, zabudowy do dyżurek pielęgniarskich, lady, stanowiska przyścienne oraz wyposażenie medyczne: szafy medyczne, krzesła, biurka lekarskie i stojaki. Co więcej, Zarząd Województwa Podlaskiego  przyznał również dotację w kwocie 130 tys. zł na doposażenie oddziału. 

- Przeniesienie i modernizacja Oddziału Chirurgii Ogólnej, Małoinwazyjnej i Onkologicznej i łączny koszt robót remontowo-budowlano-montażowych to ponad 5 mln zł. Cała inwestycja została sfinansowana ze środków budżetu województwa – podsumował Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński. – W sumie w latach 2014-2017 jako samorząd województwa przeznaczyliśmy prawie 60 mln zł na unowocześnienie, inwestycje i modernizacje w szpitalu wojewódzkim. To znacznie poprawiło jakość świadczonych usług, warunki leczenia pacjentów, ale też warunki pracy personelu medycznego.

W  latach 2014-2016 w ramach inwestycji powstał nowy trzykondygnacyjny budynek nr 1B (m.in. Poradnie Specjalistyczne, Oddział Chirurgii Ogólnej, Małoinwazyjnej i Onkologicznej, Oddział Gastroenterologii) oraz przebudowany i nadbudowany o trzecią kondygnację istniejący budynek nr 2 (m.in. Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Okulistyki, Oddział Laryngologii). Z kolei latach 2016-2017 oddziały zlokalizowane w przebudowanych budynkach zostały wyposażone w nowy sprzęt medyczny i niemedyczny.

 

(at, mk)

facebook