Dodana: 8 marzec 2019 13:11

Zmodyfikowana: 8 marzec 2019 14:59

Województwo Podlaskie z nagrodą w konkursie Zdrowy Samorząd

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego – Członek Zarządu Marek Malinowski oraz zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia Dominik Maślach odebrali nagrodę za realizację projektu pn. „Program rehabilitacji osób po chorobie onkologicznej ułatwiający powrót do pracy”.

Ilustracja do artykułu 20190307_194732.jpg


Konkurs „Zdrowy Samorząd” ma na celu przedstawienie aktywności samorządów gmin, powiatów i województw w dbaniu o stan zdrowia mieszkańców. W tym roku do konkursu zgłoszono 179 programów zdrowotnych z 82 samorządów, które były realizowane w 2018 r. Akcję organizują i sprawują patronat PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia.


Departament Zdrowia UMWP zgłosił do konkursu 3 projekty z czego eksperci z Rady Konsultacyjnej zakwalifikowali do kolejnego etapu projekt realizowany przez Białostockie Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie. Program skierowany jest do pacjentów onkologicznych w wieku 20-64 lat, ze zdiagnozowanym nowotworem złośliwym. Drugą grupą docelową projektu - w ramach działań szkoleniowych - są osoby wykonujące zawody medyczne i mające zastosowanie w ochronie zdrowia.

Członek Zarządu Marek Malinowski podziękował czytelnikom serwisu PortalSamorzadowy.pl oraz Rynku Zdrowia oraz pogratulował pozostałym nominowanym samorządom. Zaznaczył, iż Kongres stanowi wielki wkład w niezwykle istotny obszar, jakim jest szeroko pojęta ochrona zdrowia. Województwo Podlaskie na podstawie analizy stanu zdrowia swoich mieszkańców opracowało w sumie 5 regionalnych programów polityki zdrowotnej w obszarach najpilniejszych interwencji, o czym również wspomniano w trakcie wystąpienia.

Uroczystość nagrodzenia uczestników II edycji konkursu odbyła się podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, który odbywa się w dniach 7 i 8 marca 2019 r. w Katowicach. Sesja inaugurująca tegoroczny Kongres Wyzwań Zdrowotnych dotyczyła głównych kierunków rozwoju systemu opieki zdrowotnej w Polsce.

facebook