Dodana: 27 luty 2019 16:33

Zmodyfikowana: 27 luty 2019 16:33

Podlaskie nominowane w konkursie "Zdrowy samorząd". Oddaj swój głos i poznaj programy zdrowotne skierowane do mieszkańców regionu

Już tylko do 1 marca można oddać swój głos na województwo podlaskie. Konkurs „Zdrowy Samorząd” organizuje po raz drugi PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia. Spośród 82 zgłoszonych samorządów, nominację otrzymało 30, w tym osiem województw.

Ilustracja do artykułu IKONA.jpg

Aby wesprzeć programy województwa podlaskiego wystarczy wejść na stronę portalsamorządowy.pl <https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/zdrowy-samorzad-2019,47/wojewodztwo-podlaskie,1659/> i kliknąć guzik „popieram”. 
Głosowanie trwa do 1 marca do godziny 12.00. Laureaci zostaną wyłonieni przez Radę Konsultacyjną konkursu.

Nagrody - statuetki „Zdrowy Samorząd” - zostaną przyznane w trzech kategoriach Zdrowa Gmina, Zdrowy Powiat, Zdrowe Województwo. 
Jeden z 30 nominowanych projektów otrzyma także nagrodę Czytelników portali RynekZdrowia.pl  i PortalSamorzadowy.pl . 

Programy, za które Podlaskie otrzymało nominację to:

- „Regionalny Program Polityki Zdrowotnej Województwa Podlaskiego ukierunkowany na wzmocnienie potencjału zdrowia osób pracujących w województwie podlaskim

- „Program Polityki Zdrowotnej Województwa Podlaskiego ukierunkowany na rehabilitację ułatwiającą powroty do pracy osób z chorobą onkologiczną”.

W ramach programów realizowane są dwa nominowane projekty:

- „Poprawa stanu zdrowia populacji pracującej województwa podlaskiego”, wdrażany przez  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

- „Program rehabilitacji osób po chorobie onkologicznej ułatwiający powrót do pracy”, wykonywany przez Białostockie Centrum Onkologii.

Programy zostały opracowane przez Samorząd Województwa Podlaskiego, a ich realizacja odbywa się przy wsparciu środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Szczegóły dotyczące programów dostępne są na stronach zdrowiewpracy.umb.edu.pl  oraz idznaprzod.com .

facebook