Dodana: 15 lipiec 2016 10:01

Zmodyfikowana: 15 lipiec 2016 10:01

Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie

Rejestracja do poradni specjalistycznej bez konieczności wychodzenia z domu czy wgląd do dokumentacji medycznej z własnego komputera – to niektóre z usług oferowanych przez Portal Pacjenta Podlaskiego Systemu Informacyjnego e-Zdrowie.

Ilustracja do artykułu 1. zdjęcie do artykulu 1.jpg

Dla potencjalnych pacjentów 27 poradni w szpitalach z terenu województwa podlaskiego oznacza to przede wszystkim:

-        możliwość zarejestrowania się przez Internet do większości poradni specjalistycznych w szpitalach województwa podlaskiego,

-        wygodny wybór terminów wizyt oraz zarządzanie nimi,

-        możliwość wyszukania wybranego lekarza,

-        dostęp do własnej dokumentacji medycznej przez Internet,

-        uzupełnianie dokumentacji medycznej o prywatne badania, wyniki itp.,

-        możliwość wygodnego wydruku posiadanej na koncie dokumentacji medycznej,

-        możliwość udostępnienia dokumentacji medycznej wybranemu lekarzowi,

-       dostęp do aktualności, nowości, programów profilaktycznych prowadzonych przez podmioty lecznicze województwa podlaskiego na jednym Portalu Pacjenta,

-       dostęp do danych kontaktowych większości szpitali z terenu województwa.

Jak działa Portal Pacjenta? Kolejne kroki:

 1. Użytkownik zakłada konto na Portalu Pacjenta
 2. Rejestruje się za pomocą swojego konta na wizytę w poradni specjalistycznej.
 3. Może udostępnić swoją elektroniczną dokumentację medyczną na Portalu Pacjenta wybranemu lekarzowi, niezależnie od podmiotu leczniczego, w którym on pracuje (dotyczy to podmiotów, które są zintegrowane w Portalu Pacjenta). Uprawnienia do dokumentacji użytkownik może też nadawać bezpośrednio podczas rejestracji na wizytę lub w dowolnym innym czasie na swoim koncie na Portalu Pacjenta.
 4. W poradni/rejestracji podmiotu leczniczego Pacjent:
  1. prosi o aktywację konta: podaje swój login i okazuje dowód osobisty. Od pracownika podmiotu leczniczego otrzymuje kod PIN do aktywacji konta.
  2. wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych, w tym danych o stanie zdrowia na poziomie regionalnym. Taka zgoda musi zostać wyrażona w każdym z podmiotów, w którym będzie wytworzona elektroniczna dokumentacja medyczna.
 5. Podczas wizyty, lekarz wprowadza do systemu szpitalnego informacje dot. zdrowia Pacjenta. Będą one widoczne na koncie na Portalu Pacjenta po zakończeniu wizyty, jeśli Pacjent wyraził zgodę na przetwarzanie danych osobowych, w tym danych o stanie zdrowia na poziomie regionalnym Podlaskiego Systemu Informacyjnego e-Zdrowie.
 6. Po zalogowaniu się na konto na Portalu Pacjenta, w sekcji Aktywacja konta, Użytkownik wprowadza otrzymany PIN i uzyskuje dostęp do pełnej wersji systemu.
 7. Użytkownik logując się na swoje aktywowane konto w Portalu Pacjenta ma możliwość:
  1. przeglądania swojej dokumentacji medycznej wytworzonej podczas wizyty. Wgląd do dokumentacji jest możliwy dopiero po aktywowaniu swojego konta w podmiocie leczniczym.
  2. dodawania własnych wyników badań i dokumentacji z innych podmiotów leczniczych. Będą one posiadały adnotację, iż jest to dokumentacja załączona przez użytkownika.
  3. rejestrowania swoich parametrów życiowych
  4. wydruku swojej dokumentacji medycznej.

 

Skorzystaj z możliwości internetowej rejestracji i dostępu do dokumentacji medycznej – Załóż konto na Portalu Pacjenta już dziś.

System współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

 

facebook