Dodana: 8 sierpień 2019 13:51

Zmodyfikowana: 8 sierpień 2019 13:51

Dodatkowy nabór i rekrutacja na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

Jeszcze do 14 sierpnia trwa dodatkowy nabór na kierunki: analityka medyczna, biostatystyka i zdrowie publiczne. A do do 28 sierpnia potrwa rekrutacja na studia drugiego stopnia: dietetykę, elektroradiologię, fizjoterapię, kosmetologię, logopedię z fonoaudiologią, pielęgniarstwo, położnictwo i zdrowie publiczne.

Widok z góry na biurko z laptopem, przy którym siedzi człowiek w białym kitlu. Widoczne są tylko jego ręce przy klawiaturze. Obok laptopa telefon komórkowy, stetoskop, podkładka z przypinanymi kartkami.

Ponadto od wczoraj do 26 sierpnia jest otwarta rejestracja na studia niestacjonarne na kierunkach: farmacja, fizjoterapia, kosmetologia, lekarski i lekarsko-dentystyczny.

UMB otworzył również nabór na Położnictwo pomostowe w trybie niestacjonarnym. To propozycja dla absolwentów dwuipółletniej szkoły policealnej albo pomaturalnej, kształcącej w zawodzie położnej. Studia trwają tylko 1 rok. 

UMB ma w swojej ofercie 15 kierunków, w przyszłym roku planuje otwarcie zupełnie nowej specjalności higieny stomatologicznej. 

Liczba kandydatów na najpopularniejszy kierunek lekarski UMB wzrosła z ponad 2600 osób w ubiegłym roku, do przeszło 3000 w 2019 r. O indeks na kierunku lekarskim ubiega się 16 osób na 1 miejsce. Limity miejsc w tegorocznej rekrutacji na kierunek lekarski, lekarko-dentystyczny i farmację na UMB wynoszą :  

lekarski - 184 miejsca stacjonarne, 90 miejsc niestacjonarne, 126 miejsc w jęz. angielskim
lekarsko-dentystyczny - 75 miejsc stacjonarne, 15 miejsc niestacjonarne
farmacja - 144 miejsca stacjonarne, 18 miejsc niestacjonarne
Rok nauki na niestacjonarnych (płatnych) studiach na kierunku lekarskim kosztuje 34.000 zł., a lekarsko-dentystycznym - 38.000 zł., na farmacji - 16.000 zł.
Obecnie trwa składanie dokumentów na studia stacjonarne. Proces ten będzie trwał aż do wyczerpania miejsc. 
Rejestracja na studia niestacjonarne zakończy się 26 sierpnia.
Rekrutacja elektroniczna - link do strony: https://www.umb.edu.pl/rekrutacja_elektroniczna
Terminarz rekrutacji - link do strony: https://www.umb.edu.pl/terminarz_rekrutacji
Szczegółowych informacji o rekrutacji na UMB udziela: Hanna Sarosiek, Kierownik Biura Promocji i Rekrutacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
tel. (85) 748 55 12.
Strona uczelni - link: www.umb.edu.pl 
mat. UMB/opr.art

facebook