Dodana: 13 czerwiec 2019 14:31

Zmodyfikowana: 13 czerwiec 2019 14:31

Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Białymstoku

Białystok, Bydgoszcz, Kraków, Lublin i Poznań to kolejne miasta na trasie tegorocznej Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa. Do udziału w zbiórkach organizator, czyli Fundacja PKO Banku Polskiego zaprasza wszystkich, którzy chcą pomagać w ratowaniu zdrowia i życia innych. Do bankowej akcji dołączyło już 15 tys. osób w całej Polsce.

Ambulans dla krwiodawców w Białymstoku

Bankową Akcję Honorowego Krwiodawstwa zainicjowali pracownicy PKO Banku Polskiego w 2009 roku. Jej celem jest nie tylko zbiórka krwi, ale także propagowanie idei krwiodawstwa i uświadamianie, że krew to wielu sytuacjach jedyny lek, który może uratować życie.

W dotychczasowych edycjach BAHK wzięło udział ponad 15 tys. z osób – pracowników banku oraz mieszkańców miast, w których odbywały się nasze akcje. Łącznie przekazaliśmy potrzebującym ponad 7 tys. litrów tego bezcennego leku, w tym w ubiegłym roku - 800 litrów.

W Białymstoku BAHK czekać będzie na chętnych prz ul. Rynek Kościuszki 16, godz. 9.00 -17.30 (ambulans) a także w siedzibie RCKiK przy ul. Skłodowskiej-Curie 23 w godz. 7.00-14.30.

Informacje dotyczące BAHK znajdują się także na stronie Fundacji PKO Banku Polskiego.

Partnerem BAHK jest Narodowe Centrum Krwi, a lokalnie – Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

mat. org/red.art

 

facebook