Dodana: 20 październik 2016 20:53

Zmodyfikowana: 21 październik 2016 10:22

60-lecie Białostockiego Centrum Onkologii - konferencja naukowa, odznaczenia i koncert jubileuszowy

W czwartek, 20 października Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej - Curie obchodziło jubileusz 60-lecia. Obchody rozpoczęła konferencja naukowa pn. „Wyzwania współczesnej onkologii w dobie medycyny spersonalizowanej”, a zakończyła uroczystość wręczenia odznaczeń ministra zdrowia dla pracowników BCO i wręczenie Odznaki Honorowej Województwa Podlaskiego dla dyrektor placówki Marzeny Juczewskiej oraz koncert jubileuszowy orkiestry pod batutą Marcina Nałęcz Niesiołowskiego.

Ilustracja do artykułu IMG_2960.JPG

Na koncert jubileuszowy do sali koncertowej OiFP przy ul. Podleśnej przybyli przedstawiciele samorzadu województwa i miasta, duchowieństwa, członkowie stowarzyszeń, pracownicy obecni i emerytowani BCO.
Wszystkich przybyłych powitała dyrektor BCO Marzena Juczewska i to na jej ręce trafiały gratulacje i życzenia, kwiaty i grawertony składane od władz miejskich i wojewódzkich, stowarzyszenia Amazonek i Rady Społecznej BCO.
Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i Członek Zarządu Województwa Bogdan Dyjuk odznaczyli dyrektor Juczewską Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego, przyznaną decyzją zarządu za całokształt działalności zawodowej, publicznej i społecznej, przyczyniającej się do promocji województwa zwłaszcza w dziedzinie ochrony zdrowia.
Obaj panowie w zastępstwie wojewody podlaskiego wręczyli 12 pracownikom BCO odznaczenia ministra zdrowia.

Po podziękowaniach, gratulacjach, słowach uznania i wdzięczności kierowanych pod adresem dyrekcji i pracowników byłych i obecnych białostockiej placówki na scenę wyszli "lekarze dusz", orkiestra pod batutą Marcina Nałęcz Niesiołowskiego, która uświetniła uroczystość jubileuszu.

(at)

Zobacz też: Konferencja Naukowa BCO https://www.wrotapodlasia.pl/pl/zdrowie/zdrowie_pomoc_spoleczna/konferencja-naukowa-bco-wyzwania-wspolczesnej-onkologii-w-dobie-medycyny-spersonalizowanej.html 

facebook