Promocja zdrowia

 • 8 maja Światowym Dniem Świadomości Raka Jajnika

  Grafika
  2021-05-07 14:00:16

  Czy jest możliwe, aby rak jajnika z choroby śmiertelnej stał się chorobą przewlekłą? Tak! A czy realne jest przedłużenie czasu bez rozwoju choroby o kilka lat? Zdecydowanie tak! Jak to możliwe? W Światowym Dniu Świadomości Raka Jajnika eksperci #KoalicjiDlaŻycia tłumaczą dlaczego to właśnie „świadomość” jest kluczowa w skutecznym leczeniu tego nowotworu.

 • Zapobieganie chorobom odkleszczowym z unijnym wsparciem

  Człowiek w szpitalnym fartuchu. Wkłada rękawiczkę lateksową
  2021-04-16 09:26:33

  Szkolenie lekarzy i pielęgniarek, porady, szczepienia – to niektóre z działań podejmowanych w ramach projektu profilaktyki chorób odkleszczowych i eliminowania skutków ich występowania w najbardziej zagrożonych grupach ryzyka w trzech podlaskich powiatach. Liderem projektu jest Województwo Podlaskie, a partnerem Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce. Przedsięwzięcie jest finansowane z funduszy unijnych.

 • „Dzwon Zwycięzcy” oznajmi kolejne zwycięstwa z nowotworem

  Odsłonięcie Dzwonu Zwycięzcy
  2021-04-01 16:06:34

  W Białostockim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie zawisł pierwszy w regionie i jeden z nielicznych w kraju „Dzwon Zwycięzcy”. Trzykrotne uderzenie w jego kielich będzie oznajmiać o zakończeniu leczenia i wygranej z nowotworem. Jego odsłonięcie odbyło się we wtorek (30.03). Wziął w nim udział marszałek Artur Kosicki.

 • Program profilaktyki nowotworów skóry w Polsce Wschodniej

  Lekarz pokazuje wskazuje na ekranie powiększone zdjęcie naskórka
  2021-04-01 14:47:28

  Codziennie w Polsce z powodu czerniaka skóry umierają cztery osoby, dlatego tak ważne jest, by już teraz, gdy z każdym dniem towarzyszy nam coraz więcej słońca, uświadamiać społeczeństwo, jak ważna jest profilaktyka nowotworów skóry.

 • Wiosna jest kobietą. Badania profilaktyczne w USK

  Uczestniczki badania i lekarz. Po lewej stronie hasło akcji: Wiosna jest kobietą.
  2021-03-24 14:04:49

  „Jesteś zdrowa - zdrowa jest cała Twoja rodzina" to hasło, które przyświecało kolejnemu już spotkaniu dotyczącemu profilaktyki zdrowotnej kobiet z okazji przyjścia wiosny. Z inicjatywy Uniwersyteckiego Centrum Onkologii USK skorzystały tym razem pracownice Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (USK) oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB).

 • Ruszył konkurs w sferze ochrony i promocji zdrowia

  Sala szpitalna z łóżkami
  2021-03-19 15:41:54

  Wesprze przedsięwzięcia z zakresu edukacji zdrowotnej i promujące zdrowy styl życia mieszkańców województwa podlaskiego, a także zwiększające ich świadomość w zakresie profilaktyki chorób. Na realizację konkursu Zarząd Województwa Podlaskiego przeznaczył pulę środków w wysokości 230 tys. zł. Nabór potrwa do 7 kwietnia.

 • Marzec miesiącem świadomości raka jajnika

  Fragment budynku Białostockiego Centrum Onkologii
  2021-03-17 12:40:37

  Uświadamianie kobiet i profilaktyka to główne cele Białostockiego Centrum Onkologii (BCO) w walce z rakiem jajnika. To trudny przeciwnik, gdyż w początkowej fazie rozwija się bezobjawowo i zwykle wykrywany jest na etapie przerzutów. Stąd tak ważne jest, by o chorobie dużo mówić, wyjaśniać.

 • Rusza kampania edukacyjna „TeleSERCE - Serce pod kontrolą”

  czerwone serce na biało-zielonym tle
  2021-02-09 10:42:41

  9 lutego 2021 roku trzy organizacje działające na rzecz pacjentów zainaugurowały kampanię edukacyjną pn. „TeleSERCE - Serce pod kontrolą”. Organizatorzy będą edukować Polaków na temat praktycznych zastosowań telemedycyny. W ramach kampanii przewidziano serię webinariów, inicjatyw medialnych oraz pilotażowy program opieki telemedycznej, do którego zostaną włączone różne grupy pacjentów z całego kraju.

 • 4.02 - Światowy Dzień Walki z Rakiem

  Grafika dotycząca Światowego Dnia Walki z Rakiem
  2021-02-04 12:31:19

  4 lutego obchodzony jest XXI Światowy Dzień Walki z Rakiem (World Cancer Day). Święto zostało ustanowione w 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu. Co roku, tego dnia lekarze zachęcają do przeprowadzania badań profilaktycznych.

 • Szkolenie online o zapobieganiu chorobom odkleszczowym i zwalczaniu ich skutków

  Widoczny laptop oraz teczka na blacie biurka oraz kobiece dłonie na klawiaturze
  2021-02-02 13:46:42

  Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego (UMWP) zaprasza do udziału w szkoleniu z zakresu profilaktyki chorób odkleszczowych i eliminowania skutków ich występowania w najbardziej zagrożonych grupach ryzyka województwa podlaskiego. Spotkanie odbędzie się online w środę (3.03) w godz. 11:00-15:45.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook