Dodana: 29 kwiecień 2021 17:17

Zmodyfikowana: 29 kwiecień 2021 17:17

Dotacja na przebudowę laboratoriów w Śniadecji

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku otrzyma 1,3 mln zł dotacji z budżetu województwa na utworzenie pracowni diagnostyki histopatologicznej i cytologicznej oraz dostosowanie ich do nowych norm. Taką decyzję podjął Zarząd Województwa Podlaskiego na posiedzeniu w czwartek, 29 kwietnia.

Biały napis z kwotą dotacji 1 300 000 zł na niebieskim tle

Dotacja z budżetu pozwoli na przygotowanie dokumentacji projektowej oraz przebudowę pomieszczeń w budynku nr 7 przy ul. Marii Curie Skłodowskiej 26 w Białymstoku. Zostanie tam utworzona pracownia histopatologiczna i cytologiczna. Laboratoria zostaną dostosowane do nowych standardów, zgodnie z obowiązującymi regulacjami krajowymi i europejskimi.

Jest to szczególnie istotne teraz, ponieważ Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzenie akredytacji dla zakładów patomorfologicznych. Polskie Centrum Akredytacji będzie sprawdzać, czy takie placówki spełniają standardy.

- Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego przeznaczy dotację na dostosowanie laboratoriów do nowych wymogów. Dzięki temu uzyska akredytację, która będzie dowodem na wysoką jakość badań, wykonywanych w szpitalu - stwierdza Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Akredytacja pozwoli również na pozyskanie środków zewnętrznych na prowadzenie badań. Inwestycja ma być gotowa do końca grudnia 2021 roku.

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku jest jednostką Samorządu Województwa Podlaskiego.

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Półtorak

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook