Dodana: 26 lipiec 2021 13:08

Zmodyfikowana: 26 lipiec 2021 13:08

BCO na szczycie rankingu szpitali onkologicznych w Podlaskiem

Białostockie Centrum Onkologii (BCO) zajęło pierwsze miejsce w naszym regionie w rankingu strony internetowej onkomapa.pl. Pacjenci wystawili szpitalowi 4,3 gwiazdki na 5 możliwych. To najwyższe noty spośród wszystkich trzech podlaskich ośrodków onkologicznych umieszczonych na mapie portalu w regionie.

BCO

Pacjenci BCO i ich osoby towarzyszące, którzy zamieścili opinie na portalu onkomapa.pl, podkreślili profesjonalne wyposażenie szpitala, a także bardzo wysoki poziom pracy lekarzy i opieki personelu.

- W żadnym innym ośrodku opieki zdrowotnej nie spotkałem się z tak ciepłym podejściem do pacjenta. Pomimo ciężkiej choroby bardzo chętnie chodzę na wizyty kontrolne. Nie stresuję się. Mam całkowite zaufanie do całego personelu medycznego - ocenił pacjent na stronie portalu.

- Doskonała opieka pielęgniarska na oddziale radioterapii, ciepłe rozmowy z pacjentami o dolegliwościach związanych z naświetleniami, cierpliwe tłumaczenie, zapewnienie wszelkich możliwych produktów leczniczych i kosmetycznych, wyżywienie dopasowane do każdego pacjenta - komentowała na stronie portalu osoba towarzysząca pacjentowi.

Oceniający bardzo pozytywnie odnieśli się do programu leczenia i badań.

- Od trzech lat jestem pod opieką BCO i jestem bardzo zadowolona. Mam dostęp do nowoczesnych leków, badań klinicznych. Przez cały okres pandemii nie odwołano żadnej wizyty ani badań - zaznaczyła pacjentka na stronie portalu.

Białostockie Centrum Onkologii poleciło 97% oceniających pacjentów.

Oprócz BCO na stronie internetowej onkomapa.pl oceniać można jeszcze dwa podlaskie ośrodki, w których leczy się nowotwory: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku oraz Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Placówki te nie zostały ujęte w rankingu, gdyż jednym z kryteriów kwalifikujących była minimalna liczba 150 ocen pacjentów. Do tej pory USK oceniło 16 pacjentów, a szpital w Łomży 3 pacjentów. Z kolei BCO oceniły 263 osoby.

 

Paulina Tołcz
fot.: Anna Augustynowicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook