Dodana: 17 czerwiec 2021 14:03

Zmodyfikowana: 6 lipiec 2021 15:38

Odsłonięcie Dzwonu Zwycięzcy w białostockim szpitalu dziecięcym

Dźwięki kolejnego w regionie Dzwonu Zwycięzcy rozbrzmiały w środowe popołudnie (16.06) w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym (UDSK) w Białymstoku. Od dziś trzykrotne uderzenie w dzwon przez małego pacjenta, oznacza zakończenie terapii i zwycięstwo nad chorobą nowotworową! W uroczystości wzięli udział: mali pacjenci, lekarze, marszałek Artur Kosicki i Wiesława Burnos, członek zarządu województwa oraz Joanna Przetakiewicz, prezes Fundacji Era Nowych Kobiet.

Grupa osób pozuje do zdjęcia

Artur Kosicki zaznaczył, że tego rodzaju przedsięwzięcia dają olbrzymie wsparcie najmłodszym oraz ich rodzinom, a także mobilizują do walki o zdrowie i życie.

- Niedawno odsłanialiśmy taki dzwon w Białostockim Centrum Onkologii. To dotyczyło dorosłych pacjentów. W tym przypadku chodzi o najmłodszych, najbardziej niewinnych. Serce się kraje, gdy patrzy się na chorobę dzieci - mówił marszałek.

Pomysłodawcą akcji jest fundacja Era Nowych Kobiet. Do zbiórki na Dzwon Zwycięzcy może przyłączyć się każdy.

-  To, czego najbardziej brakuje ludziom, którzy są w trakcie choroby, to nadzieja. Daje ją ten dzwon, który dzisiaj zawiesiliśmy. Można na niego spojrzeć i uświadomić sobie, że tylko jakiś czas dzieli mnie od momentu uderzenia w niego – mówiła Joanna Przetakiewicz, prezes fundacji.

Barbara Wnukowska z Ery Nowych Kobiet podkreśliła, że dzieci są wyjątkowymi bohaterami zwycięskiej walki z nowotworem. Zaznaczyła, że moment zakończenia tego zmagania na zawsze pozostanie w pamięci  młodych pacjentów oraz ich rodziców. Do dzieci i młodzieży zaapelowała, aby nie zmarnowali ani sekundy w życiu.

Cezary Rutkowski
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Piotr Babulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook