Dodana: 14 kwiecień 2021 11:38

Zmodyfikowana: 14 kwiecień 2021 15:45

Obostrzenia przedłużone o kolejny tydzień. Są wyjątki

Od najbliższego poniedziałku (19.04) dzieci wracają do żłobków i przedszkoli - poinformował Adam Niedzielski, minister zdrowia, na środowej (14.04) konferencji prasowej. Dostępne będą też zewnętrzne obiekty sportowe. Pozostałe obostrzenia zostają przedłużone o kolejny tydzień, do 25 kwietnia.

Zmiany w obostrzeniach. Na granatowym tle informacje o zapowiedzianych zmianach, o których jest mowa w artykule.

Decyzja resortu zdrowia o utrzymaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa wynika ze znacznego obłożenia infrastruktury szpitalnej.

- Decydując o luzowaniu obostrzeń, posługujemy się kryteriami: dzienną liczbą przypadków, obłożeniem infrastruktury szpitalnej i poziomem wyszczepienia osób powyżej 60 roku życia - jest on obecnie na poziomie 40 procent - powiedział Adam Niedzielski.

Otwarte przedszkola i żłobki, sport na świeżym powietrzu

Restrykcje zostaną przedłużone z pewnymi wyjątkami. Od poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków. Przywrócono również możliwość uprawiania sportu na otwartym powietrzu, w grupach do 25 osób.

- Świadomie podejmujemy decyzję o tygodniowym przedłużeniu obostrzeń, bo chcemy je podejmować na bieżąco. Nie chcę definiować dokładnych deklaracji, ale priorytetem jest edukacja, żeby przywracać normalne funkcjonowanie dzieci i młodzieży - mówił minister.

Nie będą mogły prowadzić swojej działalności hotele i obiekty noclegowe. Obostrzenia w tym przypadku będą przedłużone do 3 maja br.

 

oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Anna Augustynowicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook