Dodana: 27 maj 2021 10:27

Zmodyfikowana: 27 maj 2021 11:03

Dzień Matki w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Sokółce

Warsztaty terapeutyczne dla dzieci z technik zdobienia – tak świętowano Dzień Matki w środę (26.05) w Sokółce. W czasie spotkania podopieczni ośrodka przygotowywali upominki dla swoich mam. W warsztatach wzięła udział również Wiesława Burnos, członek zarządu województwa.

Dwie kobiety w maseczkach

Podczas warsztatów terapeutycznych uczestnicy poznali technikę zdobienia metodą decupage. Dzieci bardzo zaangażowały się w przygotowywanie upominków dla mam - były emocje, skupienie, ale przede wszystkim radość ze wspólnie spędzonego czasu.

- Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tym szczególnym spotkaniu, z okazji tak wyjątkowego święta. Miejsca takie, jak to, są niezwykle ważne, gdyż dbają o dobre samopoczucie naszych milusińskich - podkreśliła Wiesława Burnos.  

W spotkaniu uczestniczyły mamy z dziećmi oraz pracownicy ośrodka. Na zakończenie maluchy złożyły podziękowania swoim mamom i wręczyły im kwiaty.

Placówka jest prowadzona przez Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach (SP SPZOZ). Działa od grudnia ubiegłego roku dzięki wsparciu zarządu województwa.

Tego typu ośrodki, prowadzone przez Szpital Psychiatryczny w Suwałkach, powstały w pięciu miejscach, tj. Sokółce, Suwałkach, Augustowie, Sejnach i w Becejłach w powiecie suwalskim. Są to miejsca terapii oraz wsparcia dla dzieci i młodzieży, ale także ich rodziców.

Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Portal isokolka.eu

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook