Dodana: 13 maj 2020 11:32

Zmodyfikowana: 13 maj 2020 15:06

100 mln złotych na Centra Wsparcia Badań Klinicznych

Agencja Badań Medycznych ogłosiła konkurs na utworzenie i rozwój Centrów Wsparcia Badań Klinicznych. Nabór wniosków trwa do 30 lipca 2020 r.

Ilustracja do artykułu 100 mln zl.jpg

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów wynosi 100 mln złotych. Jeden projekt może uzyskać dotację maksymalnie w wysokości 12 mln zł.

W naborze może wziąć udział:

  • instytut badawczy uczestniczący w systemie ochrony zdrowia,
  • publiczna uczelnia wyższa uprawniona do prowadzenia kształcenia na kierunku lekarskim,
  • podmiot leczniczy posiadający kontrakt z Odziałem Wojewódzkim NFZ oraz utworzony przez ministra lub centralny organ administracji rządowej lub samorząd województwa.

Inicjatywa ma na celu zwiększenie liczby zarówno badań klinicznych, jak i ich uczestników w Polsce, a także wykorzystanie potencjału sektora badań klinicznych dla zwiększenia konkurencyjności krajowej gospodarki.

– Stworzenie Centrów Wsparcia Badań Klinicznych jest realizacją ubiegłorocznych obietnic i przyczyni się do poprawy atrakcyjności rynku badań klinicznych w Polsce, a co najważniejsze do wzrostu dostępności do badań dla pacjentów, poprawy ich standardu i bezpieczeństwa – podkreśla p.o. prezesa ABM dr n. med. Radosław Sierpiński

Nowe centra przyczynią się  rozwoju  nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz do wzrostu innowacyjności polskiej medycyny.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu, należy kierować pod adres mailowy: cwbk@abm.gov.pl

Szczegóły dotyczące konkursu: Konkurs na wsparcie tworzenia i rozwoju Centrów Wsparcia Badań Klinicznych 

Webinarium na temat konkursu:

Agencja Badań Medycznych zaprasza do udziału w webinarium informacyjnym na temat założeń konkursu oraz przygotowania i składania wniosków. Webinarium odbędzie się 19 maja 2020 roku, o godz. 11. Informacje dotyczące zapisu na to wydarzenie dostępne są na stronie: Wydarzenia i szkolenia

Oprac. Departament Rozwoju Regionalnego UMWP

facebook