Dodana: 25 luty 2019 15:45

Zmodyfikowana: 25 luty 2019 15:45

Prawie 11 mln zł dotacji na remont neurologii w „Śniadecji”

Dzięki funduszom z budżetu województwa budynek nr 12, w którym się mieści Oddział Neurologii z Pododdziałem Udarowym będzie gruntownie zmodernizowany. Marszałek województwa Artur Kosicki i Marek Malinowski, członek zarządu województwa podpisali dziś (25 lutego br.) umowę na dotację z dyrekcją białostockiego szpitala.

Ilustracja do artykułu konferencja w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku-10.jpg

 

  • Inwestycja jest realizowana od 2018 roku. Całkowity jej koszt to 18,9 mln zł.
  • Oprócz dotacji z budżetu samorządu województwa, która wynosi łącznie 11,9 mln zł (962,9 tys. zł w ubiegłym roku i 10,9 mln zł w tym roku) jest współfinansowana z budżetu państwa (łącznie 6,8 mln zł) oraz środków szpitala (łącznie 188,6 tys. zł).
  • Po zakończeniu prac remontowych Oddział Neurologii zostanie także doposażony w nowy sprzęt medyczny, który został już zakupiony w ubiegłym roku za kwotę 1,8 mln zł.

 

 

– To jeden z największych oddziałów neurologicznych w województwie podlaskim, zależy nam na poprawie świadczonych tu usług, stąd wspólna decyzja zarządu, żeby udzielić wsparcia realizowanej inwestycji – powiedział w trakcie konferencji marszałek Kosicki. – Ochrona zdrowia jest dla nas kwestią priorytetową, dlatego znaczną część środków finansowych z budżetu województwa będziemy kierować właśnie w tę sferę.  

Budynek Oddziału Neurologicznego, znajdujący się na terenie zespołu szpitalnego przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 26 w Białymstoku pochodzi z 1948 roku. Ostatnia przebudowa datuje się na lata 70. ubiegłego wieku.

Radości z uzyskania dotacji na modernizację budynku nie ukrywał Cezary Nowosielski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego:

– To bardzo ważna dotacja dla naszego szpitala – podkreślił. – Chcemy do końca roku zakończyć prace remontowe i rozpocząć przeprowadzkę oddziału z powrotem na to miejsce. Mamy też nadzieję, że uda się zrealizować nasze plany na przyszłość dotyczące budowy kolejnego skrzydła, w którym mieściłby się pododdział udarowy.

ms

facebook