Dodana: 17 wrzesień 2014 07:31

Zmodyfikowana: 17 wrzesień 2014 07:31

Pieniądze na dokumentację przyspieszą modernizację linii kolejowych w województwie

Zarząd Województwa pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego przyznał we wtorek 16 września dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego spółce PKP Polskie Linie Kolejowe na przygotowanie dokumentacji, niezbędnej modernizacji linii kolejowych w regionie.

Dzięki tej pomocy PKP będzie mogła przygotować dokumenty, a w następnej perspektywie finansowej wystąpić o dotację na konieczne inwestycje w ramach modernizacji poszczególnych odcinków linii kolejowych w województwie.
Przygotowanie już teraz dokumentacji dla tych projektów pozwoli na ich sprawną realizację, kiedy dostępne już będzie wsparcie z nowych programów unijnych.

I tak, dotacja wyniesie:
1)  540 tys. zł na studium dotyczące rewitalizacji linii kolejowej 36 na odcinku Łapy – Śniadowo – granica województwa i linii kolejowej nr 49 na odcinku Śniadowo - Łomża;
2)  420 tys. zł na studium dotyczące rewitalizacji linii kolejowej nr 57 na odcinku Kuźnica Białostocka – Gieniusze i rewitalizacji linii kolejowej nr 923 na odcinku Bufałowo Wschód – Bufałowo;
3) 240 tys. zł – na studium rewitalizacji linii kolejowej nr 59 na odcinku granica państwa – Chryzanów.

facebook