Dodana: 11 październik 2018 09:51

Zmodyfikowana: 11 październik 2018 09:51

Rozstrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zaprasza na rozstrzygnięcie XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”. Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa pokonkursowa nagrodzonych i wyróżnionych prac.

Ilustracja do artykułu JPII-2018-plakat-intm.jpg

„Promieniowanie ojcostwa” to hasło XIII edycji międzynarodowego konkursu plastycznego – „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” zorganizowanego przez Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku wraz z Wydziałem Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanatem Bielskim.

Temat trzynastej edycji konkursu inspirowany był hasłem Dnia Papieskiego „Promieniowanie ojcostwa”, które zostało zaczerpnięte z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka, stanowi bowiem tytuł dramatu Karola Wojtyły z 1964 roku. Jan Paweł II wielokrotnie odwoływał się do misji ojcostwa. W książce zawierającej osobiste wspomnienia i przemyślenia „Wstańcie, chodźmy!” jeden z rozdziałów nosi tytuł: Ojcostwo na wzór św. Józefa, w którym właśnie św. Józef jest postawiony za wzór dla „wszystkich powołanych do ojcostwa – w rodzinie, albo w kapłaństwie”.

Na XIII edycję konkursu plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” wpłynęło blisko 1600 prac, z czego ponad 50 ze Świata (Wielka Brytania, Białoruś, Austria, Niemcy, Irlandia, Ukraina, Rosja). W obu etapach (diecezjalnym i międzynarodowym) nagrodzono i wyróżniono 80 osób. To ogromna dawka pozytywnej energii płynącej od uczestników konkursu, która pomaga z wiarą spoglądać w przyszłość, ku XIV edycji. Cieszy niesłabnące zainteresowanie tematem i nauczaniem Jana Pawła II oraz zaangażowanie autorów prac, rodziców, katechetów, opiekunów bez których konkurs nie miałby racji bytu.

Na uroczystą galę wręczenia nagród zapraszamy we wtorek 16 X 2018 r. o godz. 10.00 do Muzeum w Bielsku Podlaskim przy ul. Mickiewicza 45 (Ratusz).

facebook