Dodana: 7 październik 2019 08:53

Zmodyfikowana: 7 październik 2019 08:53

Regionalny Konkurs Grantowy w ramach Programu „Równać Szanse 2019”

Instytucje kultury, organizacje pozarządowe, OSP ale też grupy nieformalne ze wsi i miasteczek do 20 tys. mieszkańców mogą się ubiegać o granty w tegorocznej edycji konkursu "Równać szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Nabór trwa do południa 7 października br.

Na kolorowym tle ręce kilku osób splecione w piramidkę.

O granty mogą ubiegać się:

- miejskie i gminne domy kultury;

- powiatowe, miejskie i gminne biblioteki;

- organizacje pozarządowe, zarejestrowane (w formie stowarzyszeń lub fundacji) w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów;

- Ochotnicze Straże Pożarne;

- nieformalne grupy dorosłych.

Wymienione organizacje mogą ubiegać się o dotacje do 8 500 zł, na projekty trwające 6 miesięcy (realizowane pomiędzy 1 stycznia a 30 czerwca 2020 roku). Działania realizowane w ramach projektu powinny wspierać rozwój u młodych ludzi (13-19 lat) z małych miejscowości, rozwijać ich umiejętności społeczne przydatne zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.

Na stronie Równać Szanse - link znajdują się szczegółowe informacje o konkursie i dokumenty konkursowe. Dodatkowych informacji udzielają także Partnerzy Regionalni Programu „Równać Szanse”: dla województwa podlaskiego jest nim Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA z Ełku.

facebook