Dodana: 23 luty 2018 07:46

Zmodyfikowana: 23 luty 2018 07:46

"Ośmiu wspaniałych". Zgłoszenia do 23 lutego

Zapraszamy do udziału w 23. białostockiej edycji samorządowego konkursu nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Kandydatów – osoby działające na rzecz społeczności lokalnej – do 23 lutego mogą zgłaszać m.in. dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

Celem konkursu „Ośmiu Wspaniałych” jest rozwój idei wolontariatu poprzez zwrócenie uwagi na młodzież, która jest aktywna na rzecz otoczenia, a dzięki swoim działaniom staje się wzorcem dla rówieśników. Ważnym elementem jest rozbudzanie wrażliwości młodzieży na potrzeby innych, zainspirowanie do niesienia pomocy tam, gdzie jest ona niezbędna. Od lat w naszym mieście ten konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem.

–   Chcemy w ten sposób doceniać młodych społeczników i to, co robią codziennie na rzecz innych – powiedział organizator białostockiej edycji konkursu, prezydent Tadeusz Truskolaski.

Konkurs przewiduje dwie kategorie wiekowe: „Ósemeczki” – adresowaną do młodzieży w wieku 10-13 lat oraz „Ósemki” – obejmującą wolontariuszy w wieku 14-19 lat. Kandydatów mogą zgłaszać nauczyciele, dyrektorzy szkół, przedstawiciele organizacji pozarządowych, placówki oświatowo-wychowawcze, rodzice i przyjaciele.

Zgłoszenia przyjmuje komitet organizacyjny w siedzibie Centrum Aktywności Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Św. Rocha 3 do 23 lutego w godz. 8.00-20.00 lub skany dokumentów można przesyłać elektronicznie na adres: centrum@um.bialystok.pl.

Na laureatów konkursu czekają cenne nagrody, które zostaną wręczone na uroczystej gali w kwietniu oraz trzydniowy wyjazd (8-10 czerwca) finansowany przez Miasto Białystok do Trzebiatowa na XXIV Finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Do ubiegłorocznej edycji konkursu zgłoszono ok. 80 wolontariuszy, w 2016 roku – ponad 80. Warto też wiedzieć, że dwa lata temu tytuł „Wspaniałej Polski” otrzymała białostoczanka – Patrycja Tryniszewska.

Inicjatywa „Ośmiu Wspaniałych” została zapoczątkowana przez Fundację „Świat na TAK” w 1994 roku i z powodzeniem kontynuowana jest w kilkudziesięciu miastach.

Regulamin konkursu oraz karta uczestnictwa znajdują się w załączniku.

za: UM Białystok

Pliki do pobrania

facebook