Dodana: 6 luty 2019 10:12

Zmodyfikowana: 12 luty 2019 11:29

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” – trwa przyjmowanie zgłoszeń

Rozpoczęła się 24. białostocka edycja samorządowego konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Kandydatów – młode osoby działające na rzecz społeczności lokalnej – mogą zgłaszać m.in. dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice. Termin upływa 18 lutego.

Ilustracja do artykułu 545x364.png

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” służy przede wszystkim propagowaniu idei wolontariatu, zwraca uwagę na młodzież, która bezinteresownie pomaga innym, a dzięki swoim działaniom staje się wzorcem dla rówieśników. Ważnym elementem jest także rozbudzanie wrażliwości uczniów na potrzeby otoczenia. Od lat w naszym mieście ten konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. Co roku przystępuje do niego ok. 70 wolontariuszy.

W tym roku nowością jest to, że dopuszczalne są dwie formy zgłoszeń: indywidualne i grupowe. Zgłoszenia indywidualne zostały podzielone na dwie kategorie:

„Ósemeczka” – uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej
„Ósemka”:
„Ósemka Junior” – uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej
„Ósemka Senior” – uczniowie klas 1-5 szkoły ponadpodstawowej

Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać nauczyciele, dyrektorzy szkół, przedstawiciele organizacji pozarządowych, placówki oświatowo-wychowawcze, rodzice i przyjaciele. Zgłoszenia przyjmuje lokalny komitet organizacyjny w siedzibie Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3 do 18 lutego, w godz. 8.00-20.00. Skany dokumentów można też przesyłać elektronicznie na adres: centrum@um.bialystok.pl.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody, które zostaną wręczone na uroczystej gali w kwietniu. Ośmiu laureatów czeka trzydniowy wyjazd finansowany przez Miasto Białystok na XXV Finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Inicjatywa „Ośmiu Wspaniałych” została zapoczątkowana przez Fundację „Świat na TAK”, która w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia.

Regulamin konkursu oraz karta uczestnictwa

mat. od .org.

facebook