Dodana: 8 lipiec 2020 09:14

Zmodyfikowana: 8 lipiec 2020 09:14

Konkurs dla bibliotekarek z całej Polski! Fundusz im. Olgi Rok zaprasza do udziału

Aktywność, pasja, zaangażowanie w pracę, korzystanie z ciekawych metod współpracy z osobami korzystającymi z biblioteki oraz partnerami lokalnymi to cechy szczególnie cenione i potrzebne u bibliotekarek. Fundusz Wieczysty im. Olgi Rok zachęca Panie pracujące w bibliotekach w całej Polsce i działające na rzecz lokalnych społeczności do udziału w konkursie, gdzie wystarczy opisać historię swojej działalności. Zwycięzcy konkursu otrzymają specjalne stypendium.

Ilustracja do artykułu books-2253569_1920.jpg

Celem konkursu jest wyróżnienie pracy bibliotekarek oraz wyrażeniem wdzięczności za pogłębienie więzi społecznych w lokalnych środowiskach. Ponadto inicjatywa wzbudza poczucie odpowiedzialności za naszą rzeczywistość zarówno tą regionalną, jak i globalną, ponieważ zdaniem organizatorów przedsięwzięcia, to dzięki książkom możemy się rozwijać i stawać się lepszymi.

Już od dziewięciu lat bibliotekarki z całej Polski mogą ubiegać się o specjalne stypendium w dwóch kategoriach konkursowych: „placówka biblioteczna mniejsza” oraz „placówka biblioteczna większa” w wysokości 5 tys. zł.

Fundusz Wieczysty im. Olgi Rok docenił 8 razy polskie bibliotekarki przyznając aż 14 stypendiów. Panie otrzymały łącznie 70 tys. zł.   

Zgłoszenia do konkursu można dokonać w terminie do 6 lipca.

Wniosek oraz regulamin znajdziemy na stronie: bibliotekarki.love

Zapraszamy na fanpage konkursu:  Projekt babcia

źródło: Fundusz Wieczysty im. Olgi Rok

oprac. Cezary Rutkowski

fot. pixabay

facebook