Dodana: 6 sierpień 2019 12:33

Zmodyfikowana: 6 sierpień 2019 12:33

Czwarty rok prezydentury Andrzeja Dudy

- Walczę o sprawy zwykłych ludzi, którzy nie mają przywilejów i wielkich premii, którzy muszą ciężko pracować na pensję i niewielką potem emeryturę - mówi o swojej prezydenturze Andrzej Duda, Prezydent RP w wywiadzie dla tygodnika "Sieci".

Prezydent idzie po scenie, na dole publiczność, za nią ekran z biało-czerwoną flagą. fot: Igor Smirnow/KPP

Jak podaje oficjalny prezydencki serwis inoformaycjny - prezydent.pl, Andrzej Duda m.in.: podpisał 229 ustaw, wydał 34 rozporządzeń, 21 postanowień w sprawach obronności i porządku publicznego, odbył 104 wizyty krajowe, 22 wizyty zagraniczne, 11 głów państw i szefów rządów zostało przyjętych w Polsce przez Prezydenta. Pełna lista - na stronie prezydent.pl.

Wywiad Prezydenta RP dla tygodnika "Sieci" - rozmawiają Jacek i Michał Karnowscy.

Czwarty rok prezydentury Andrzeja Dudy przypadł w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z inicjatywy Prezydenta RP odbyło się wiele wydarzeń związanych z tą ważną rocznicą.

 Stulecie niepodległości to również  wydarzeń kulturalnych. Niecodzienną formułę przybrała też akcja Narodowe Czytanie -  w 2018 r. było to "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

W czwartym roku swojej prezydentury Andrzej Duda dwukrotnie gościł w Białym Domu.

 W 2019 roku przypadły dwie ważne rocznice związane z obecnością Polski na arenie międzynarodowej: 20. rocznica przystąpienia do Paktu Północnoatlantyckiego oraz 15. rocznica wejścia do Unii Europejskiej.

 Galerie zdjęć, filmy i relacje z działań Prezydenta RP  w czwartym roku prezydentury na stronie - link do strony: prezydent.pl

opr. art

 

facebook