Dodana: 16 maj 2019 13:23

Zmodyfikowana: 16 maj 2019 13:23

Ponad 400 naukowców na UMB. Międzynarodowa Konferencja BIMC

Zgodnie z wieloletnią tradycją, Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w dniach 17-18 maja 2019 roku organizuje już po raz 14. Międzynarodowy Kongres dla Młodych Naukowców (14th Białystok International Medical Congress for Young Scientists).

Zrzeszeni w organizacji studenci, zgodnie z ideą Studenckiego Towarzystwa Naukowego, rozwijają swoje zainteresowania oraz przygotowują się do pracy naukowo-badawczej. Kongres jest zatem dla młodych naukowców okazją do prezentacji swoich wyników, wymiany doświadczeń oraz zdobywania nowych umiejętności.

Białystok International Medical Congress (BIMC), to jeden z największych kongresów studenckich w Polsce. W tym roku będzie gościć niemal 400 studentów z całej Polski, jak również z Europy między innymi z Litwy, Łotwy czy Białorusi. Studenci kierunków medycznych uczelni wyższych przedstawią w języku angielskim ponad 420 autorskich prac naukowych lub przypadków klinicznych podczas 26 sesji tematycznych. Prace oceniane będą przez ponad stu nauczycieli akademickich, doświadczonych lekarzy, profesorów i doktorów, pracowników Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod względem wartości merytorycznej, atrakcyjności tematu i samodzielności. Komitet Organizacyjny także i w tym roku wyszedł naprzeciw zaangażowanym studentom organizując szereg warsztatów z zakresu zarówno nauk klinicznych jak i społecznych. Dla zainteresowanych chirurgią nie zabraknie warsztatów szycia chirurgicznego oraz laparoskopii. Dla przyszłych kardiologów zaplanowane zostały warsztaty z interpretacji EKG. Ponadto w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznych UMB odbędą się symulacje z medycyny ratunkowej i pierwszej pomocy. Całe wydarzenie zakończy się uroczystą galą, na której zostaną wręczone nagrody najlepszym oraz zostanie rozstrzygnięty Ranking Kół Naukowych UMB.

Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie przedsięwzięcia - link do strony

Źródło: rzecznik prasowy UMB

facebook