Dodana: 28 luty 2019 22:27

Zmodyfikowana: 28 luty 2019 22:27

Nowy nabór do programu Niepodległa

W tym roku organizatorzy krajowego programu dotacyjnego liczą na projekty związane tematycznie z odbudową państwa polskiego i rocznicami 100-lecia powstania instytucji krajowych. W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się (28 lutego br.) spotkanie z zainteresowanymi programem.

Ilustracja do artykułu niepodlegla.JPG

- Program dotacyjny Niepodległa został decyzją Rady Ministrów przedłużony do roku 2022;

- Samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe mogą składać wnioski o dotacje do 26 marca do godziny 15:59, a termin realizacji projektów powinien się zawierać w datach 17 maja  - 20 listopada 2019 r.

- Pula funduszy na rok 2019 to 8 mln zł. Minimalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 10 tys. zł brutto, a maksymalna 100 tys. zł brutto.

 Sala konferencyjna PUW była pełna. Przedstawiciele samorządów, podlegających im instytucji kultury z większych i mniejszych gmin województwa podlaskiego a także stolicy regionu – stawili się na spotkanie z przedstawicielem programu Marcinem Rembaczem.

- Cieszę się z tak dużej frekwencji – mówił otwierający spotkanie Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski. -  Mam nadzieję, że ta obecność przyczyni się do tego, by Wasze wnioski, na pewno świetne pod względem  merytorycznym, spełniły też wymogi formalne i wiedza o rocznicy odzyskania Niepodległości i odbudowie polskiej państwowości była coraz bardziej powszechna a świadomość wagi tych wydarzeń w społeczeństwie coraz głębsza.

Przedstawiciel biura programu Niepodległa zaprezentował najważniejsze zasady tegorocznego naboru. Przypomniał na co i kto może się starać o dofinansowanie i namawiał do nawiązywania partnerstw. Będą one dodatkowo punktowane. Podobnie jak projekty mające charakter edukacyjny i tzw. włączający lokalne społeczności.

Marcin Rębacz zwracał uwagę na konieczność dokładnego przygotowania dokumentów pod względem formalnym i spójności projektu z zasadami spisanymi w Regulaminie programu .

- W ubiegłorocznym naborze wpłynęło do naszego biura ok. 3 tys. wniosków. Niestety,  wiele z nich, mim, że były świetnymi pomysłami , ze względów formalnych musieliśmy odrzucić – wyjaśniał.

Poinformował również o jednej z istotnych różnic w stosunku do poprzedniego naboru.

-Wszystkie działania muszą być bezpłatne i nie można pobierać wynagrodzenia za ich realizację i organizację – zakomunikował.

Wszelkie obecnie dostępne informacje o programie wraz z instrukcją wypełnienia wniosku znajdują się na stronie:

https://niepodlegla.gov.pl/grants/nabor-do-konkursu-dotacyjnego-niepodlegla-2019/

 art

 Fot. PUW

facebook