Dodana: 4 czerwiec 2019 10:08

Zmodyfikowana: 4 czerwiec 2019 10:08

Europejski Kongres Prawno-Farmaceutyczny

Problem fałszowania produktów leczniczych – to temat przewodni Europejskiego Kongresu Prawno-Farmaceutycznego. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek (7 czerwca) w Auli 1. Euroregionalnego Centrum Farmacji w Białymstoku ( ul. Mickiewicza 2d). Wstęp wolny!

Ilustracja do artykułu pills-3673645_960_720.jpg

Naukowcy, prawnicy, eksperci o problemie fałszowania leków
W konferencji organizowanej w ramach sieci naukowej z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku, Śląskim Uniwersytetem Medyczny w Katowicach i Instytutem Kryminologii Uniwersytetu w Cambridge wezmą udział przedstawiciele ONZ, organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, Narodowego Instytutu Leków, Euroregionalnego Centrum Farmacji, a także zagranicznych i polskich uniwersytetów.

„Problematyka konferencji jest niezwykle aktualna, zwłaszcza w sytuacji rosnącej przestępczości związanej z fałszowaniem medykamentów i suplementów diety” – podkreślają organizatorzy.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że spotkanie zgromadzi znakomitych prelegentów, będących ekspertami w tematyce fałszowania leków.

Co drugi medykament zakupiony w Internecie jest sfałszowany
Tylko w pierwszej połowie 2013 r. niemiecka służba celna zabezpieczyła 1,4 miliona sztuk sfałszowanych środków leczniczych. Fałszowanie leków jest lukratywnym źródłem dochodu zorganizowanych grup przestępczych i poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia konsumentów. Jednocześnie w lutym 2019 r. wszedł w życie obowiązek serializacji leków, który ma na celu zapobieganie ich fałszowaniu. Podjęta zostanie zatem dyskusja odnośnie do tych zmian oraz próba ich oceny. Wyniki badawcze będą wsparciem dla organów ścigania w wykrywaniu i zwalczaniu przestępczości związanej z handlem nielegalnymi medykamentami w Internecie.

 

W załączeniu program konferencji.

źródło: Dział Promocji Wydziału Prawa UwB

fot.pixabay

Pliki do pobrania

facebook