Dodana: 10 marzec 2020 11:49

Zmodyfikowana: 10 marzec 2020 13:29

„Cyfrowe Podlaskie” – nowy projekt szkoleniowy z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych

Województwo Podlaskie (Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego) otrzymało dofinansowanie z Unii Europejskiej i budżetu państwa na realizację projektu „Cyfrowe Podlaskie”, którego ogólnym celem jest zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z elektronicznych usług publicznych.

Ilustracja do artykułu school-571938_1920.jpg

W ramach projektu przeprowadzone zostaną szkolenia, których tematem będą: e-usługi publiczne,  bezpieczeństwo w Internecie, korzystanie z mediów społecznościowych, wykorzystaniem technologii informacyjnych i internetu  do rozwoju osobistego, a także obsługa komputera od podstaw w oparciu o program ECDL E-citizen (e-obywatel).

W szkoleniach będą mogli uczestniczyć mieszkańcy województwa podlaskiego, którzy ukończyli 18 rok życia. Wstępnie zaplanowano  objęcie szkoleniami  1540 osób z różnych grup wiekowych.

Szkolenia prowadzone będą w formie  stacjonarnej przy wykorzystaniu platformy e-learningowej.

Rekrutacja na szkolenia planowana jest od kwietnia 2020 r. O szczegółach  będziemy informowali na bieżąco na stronie wrotapodlasia.pl.

Biuro projektu znajduje się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego  przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, w Departamencie Społeczeństwa Informacyjnego, e-mail: cyfrowepodlaskie@wrotapodlasia.pl

źródło: Departament Społeczeństwa Informacyjnego UMWP

fot.pixabay

facebook