Dodana: 10 lipiec 2021 07:45

Zmodyfikowana: 2 sierpień 2021 12:51

AgroLiga 2021. Poznaliśmy najlepszych rolników w województwie

Katarzyna i Robert Jeromińscy z Chobotek (pow. moniecki) zostali mistrzami w kategorii Rolnicy, a tytuł mistrza etapu wojewódzkiego AgroLigi otrzymała firma AgroFrankopol z miejscowości Włosty Olszanka (pow. wysokomazowiecki). To oni będą reprezentować nasze województwo na szczeblu krajowym ogólnopolskiego konkursu branży rolnej.

Ludzie stoją w rządku, mężczyzna unosi w ręce puchar

– Wybrani mistrzowie to rolnictwo i agrobiznes na najwyższym poziomie. Są nie tylko dowodem na to, że branża ta jest bardzo silna w województwie podlaskim. Swoimi sukcesami obecni zwycięzcy wojewódzkiego etapu AgroLigi, ale także wielu innych, którzy odnosili sukcesy w tym konkursie w poprzednich latach, promują nasz region i wpływają na jego rozwój – mówił Andrzej Pleszuk, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, który w imieniu samorządu województwa gratulował zwycięzcom podczas czwartkowej (8.07) gali w Hotelu Santana w Białymstoku.

Zwycięscy rolnicy z Chobotek prowadzą 200-hektarowe gospodarstwo specjalizujące się w hodowli trzody chlewnej. Posiadają trzy chlewnie o obsadzie 2,1 tys. tuczników, a produkcja rocznie sięga nawet 8 tys. sztuk. Państwo Jeromińscy stale unowocześniają swoje gospodarstwo, korzystając z wielu programów wsparcia rolników, takich jak Sektorowy Program Operacyjny czy Program Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Mistrz w kategorii Firma – AgroFrankopol, którego właścicielem jest Tomasz Abramczuk powstał na początku lat 90. Początkowo działalność przedsiębiorstwa polegała na sprzedaży używanych maszyn rolniczych oraz serwisie w niedużym warsztacie. W 2005 r. do oferty zostały wprowadzone nowe maszyny rolnicze. Dynamiczny rozwój firmy pozwolił w 2009 r. na budowę hali serwisowej o powierzchni ponad 1000 m2. W 2010 r. AgroFrankopol otrzymał autoryzację sprzedaży jako dealer marek światowych maszyn rolniczych.

W przyszłym roku mistrzowie etapu wojewódzkiego powalczą o krajowe mistrzostwo. Zaledwie 2 lipca w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbył się finał ubiegłorocznej AgroLigi, w której Podlasianie odnieśli znaczące sukcesy, o czym przeczytać można w artykule: „Finał AgroLIgi. Mistrzowie kraju z Podlaskiego!”.

Małgorzata Sawicka
fot. PODR Szepietowo

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook