Dodana: 25 marzec 2020 12:26

Zmodyfikowana: 25 marzec 2020 12:26

„ZOSTAŃMY W DOMU” - nowe obostrzenia

Zakaz wyjścia z domu poza dojazdem do pracy, załatwianiem niezbędnych spraw życia codziennego takich jak zakupy czy wizyta u lekarza oraz ograniczenia zgromadzeń - od środy (25.03) do 11.04 obowiązują nowe obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Ilustracja do artykułu nowe obostrzenia (1 of 1).jpg

O nowych zasadach życia poinformował podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wraz z Łukaszem Szumowskim, Ministrem Zdrowia.

 

Oto najważniejsze decyzje:

 

 • Wprowadzenie ograniczenia wszelkich zgromadzeń, spotkań i imprez. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą członkowie najbliższej rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu.

   
 • Wprowadzenie ograniczenia wychodzenia z domu poza sytuacjami niezbędnymi: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, lekarza, czy wyprowadzamy psa.

   
 • Ograniczenie liczby osób do 5, m.in. na mszach świętych, pogrzebach czy ślubach. Do limitu nie wlicza się kapłanów czy np. osób z zakładów pogrzebowych.

   
 • Wprowadzenie ograniczeń dotyczących komunikacji publicznej. Dopuszczalna liczba pasażerów to miejsca siedzące podzielone przez dwa.

   

W przypadku złamania ograniczeń groziła będzie kara od mandatu po 5 tys. zł. Oceny zgodności zachowania z nowymi zasadami dokonywać będzie Policja.

 

Małgorzata Sawicka, na podst. https://www.premier.gov.pl/

 

facebook