Dodana: 12 marzec 2018 09:16

Zmodyfikowana: 12 marzec 2018 09:16

Zmiana rozkładu jazdy pociągów POLREGIO w województwie podlaskim

Od niedzieli, 11 marca 2018 roku zmienia się rozkład jazdy pociągów POLREGIO na terenie województwa podlaskiego. Rozkład będzie obowiązywał do 9 czerwca 2018 r.

Ilustracja do artykułu pkp dart-05.jpg

Przewozy Regionalne informują, że najbliższa zmiana rozkładu jazdy pociągów POLREGIO obejmie  wszystkie trasy województwa. Zmiana rozkładu jest spowodowana prowadzonymi przez PKP PLK S.A. modernizacjami linii kolejowych lub pracami związanymi z infrastrukturą drogową. Dotyczy to zwłaszcza pasażerów podróżujących w relacjach Białystok – Suwałki, Białystok – Kuźnica Białostocka i Hajnówka – Siedlce. 

Przebudowa drogi wojewódzkiej w Suwałkach, a konkretnie budowa tunelu pod torami, spowoduje zmianę organizacji ruchu pociągów. Przez kilka dni w marcu (między 12 – 16 marca) oraz w maju (między 7 – 11 maja) pociągi do i z Suwałk będą kursowały objazdem, co o kilkanaście minut wydłuży czas jazdy. Z tego powodu wszystkie pociągi z Suwałk będą w tych dniach odjeżdżały wcześniej. Ponadto, w dniach 17-20 i 24-25 kwietnia br. na odcinku Suwałki – Augustów za pociąg odjeżdżający z Suwałk o godz. 13:27 i pociąg odjeżdżający z Augustowa o godz. 10:27 zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Autobusy nie będą obsługiwały przystanków: Płociczna k/Suwałk, Szczepki, Blizna i Augustów Port.

Utrudnienia w podróżowaniu czekają również pasażerów na trasie Białystok – Kuźnica Białostocka. Będą tam wykonywane prace torowe, wymagające wprowadzenia autobusowej komunikacji zastępczej za niektóre pociągi na całej lub części trasy, w dniach 23 i 24 kwietnia, a także w wybrane dni pomiędzy 8 a 23 maja br. Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej będzie się odbywał na podstawie biletów kolejowych. Informujemy, że nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków.

Na trasie Hajnówka – Siedlce, gdzie rozpoczyna się kolejny etap modernizacji linii kolejowej, pociągi POLREGIO będą kursowały według zmienionych rozkładów. Niektóre pociągi będą kursowały we wcześniejszych godzinach np. poranny pociąg do Siedlec będzie odjeżdżał z Hajnówki 4 minuty wcześniej, o godz. 5:06 (obecnie o godz. 5:10), a popołudniowy 8 minut wcześniej, o godz. 14:46 (obecnie o 14:54).

POLREGIO dołoży wszelkich starań, aby pasażerowie jak najmniej odczuli skutki prowadzonych prac. Na innych trasach pociągi zmienią godziny kursowania o kilka lub kilkanaście minut, co jest związane z zapewnieniem skomunikowań pociągów na stacjach węzłowych, także z pociągami dalekobieżnymi spółki PKP Intercity S.A. Zbliżająca się zmiana rozkładu jazdy będzie dotyczyła również pociągów kursujących na Litwę. Zmienią się godziny ich kursowania, a dodatkowo Koleje Litewskie od 25 marca 2018 r. wprowadzają zmiany w rozkładzie jazdy dwóch pociągów. Pociąg w relacji Białystok – Kaunas, odjeżdżający z Białegostoku o godz. 7:29, będzie przyjeżdżał do stacji docelowej 6 minut później niż teraz, czyli na godz. 13:17. Pociąg z Kowna, który do 24 marca odjeżdża o godz. 9:00, będzie odjeżdżał 15 minut później, o 9:15.

Pasażerów prosimy o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy pociągów przed planowaną podróżą. Plakatowe rozkłady jazdy są dostępne na stacjach i przystankach kolejowych.  Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej m.in. na stronach internetowych: polregio.pl, e-podróżnik.pl  i portalpasazera.pl 

Pasażerowie zarejestrowani w Komunikatorze iSMS otrzymają na swoje urządzenia mobilne nowe rozkłady jazdy pociągów na interesujących ich trasach. Bezpłatna aplikacja jest dostępna na stronie:  www.isms.pl/komunikator

***

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta prawie 80 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1800 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi 27%. Większościowym akcjonariuszem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział).

           

facebook