Dodana: 16 marzec 2019 12:15

Zmodyfikowana: 16 marzec 2019 12:15

Twój e-PIT w białostockich centrach handlowych

16 marca 2019 r. w godz. 12.00 – 20.00 w dwóch białostockich galeriach handlowych – Atrium Biała i Carrefour Zielone Wzgórze, będzie można rozliczyć swój PIT za 2018 rok. Wystarczy wziąć ze sobą ubiegłoroczny PIT (za 2017 rok) i aktualne informacje o dochodach.

Ilustracja do artykułu article.jpg

Robiąc zakupy w najbliższą sobotę w jednym z białostockich centrów handlowych, możesz rozliczyć swój PIT. 16 marca w godz. 12.00 – 20.00 na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych w Atrium Biała i Carrefour Zielone Wzgórze, pracownicy urzędów skarbowych będą czekać na osoby składające roczną deklarację podatkową. Pomogą zweryfikować i wysłać zeznanie podatkowe w ramach usługi Twój e-PIT. Wyjaśnią także wątpliwości związane z korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń.

Co będzie potrzebne do rozliczenia PIT
Z bezpłatnej pomocy urzędników może skorzystać każdy podatnik. Wystarczy mieć ze sobą rozliczenie PIT-11, które otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty, które świadczą o dochodach uzyskanych w 2018 roku. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o dokumentach, które potwierdzają wydatki do odliczenia. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą dowód osobisty i zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2017 r.), ponieważ informacje tam zawarte posłużą jako dane identyfikujące do złożenia Twojego e-PITa.

Uwaga! Na stanowiskach w galeriach handlowych, urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Twój e-PIT czeka na Ciebie na podatki.gov.pl
Z nowej usługi Twój e-PIT, dostępnej na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl, w tym roku mogą skorzystać podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38. W nowej usłudze czeka na nich deklaracja podatkowa przygotowana przez urząd skarbowy na podstawie danych, które posiada m.in. z informacji od pracodawcy i z ubiegłorocznych zeznań. Znajdują się tam np. ulga na dzieci czy dane organizacji pożytku publicznego, której przekazaliśmy 1 procent podatku. Podatnik po zalogowaniu do portalu może sprawdzić zeznanie, zaakceptować je lub odrzucić. Może też nie robić nic, a wtedy 30 kwietnia PIT zostanie automatycznie przesłany do urzędu skarbowego.

Więcej o usłudze Twój e-PIT na stronie podatki.gov.pl

facebook