Dodana: 3 czerwiec 2021 21:48

Zmodyfikowana: 3 czerwiec 2021 21:48

Miesiąc codziennych połączeń Polregio na trasie Białystok-Waliły

Minął miesiąc od wznowienia regularnych przewozów pasażerskich na trasie Białystok-Waliły. Od 1 maja br., po 21-letniej przerwie, dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Zarząd Województwa Podlaskiego, mieszkańcy okolicznych miejscowości mogą korzystać z codziennych połączeń Polregio dojeżdżając do pracy, na zakupy lub w celach rekreacyjnych. Powracający do zajęć stacjonarnych uczniowie, jeszcze przez prawie miesiąc mogą korzystać z połączeń kolejowych.

Bok pociągu z logo i herbem województwa.

- Widzimy zainteresowanie pasażerów tym kierunkiem we wszystkie dni tygodnia. Frekwencja w pociągach jest zadowalająca. Jak widać, decyzja Zarządu Województwa Podlaskiego o rozszerzeniu weekendowych połączeń na codzienne była trafna – zauważa Janina Zyta Wilczewska, Dyrektor Podlaskiego Zakładu Polregio.

Mając na uwadze turystyczny charakter tej trasy, rozkład jazdy został tak zaplanowany, by w soboty i niedziele poranne pociągi kursowały w późniejszych godzinach niż w dni robocze.

Odjazdy pociągów ze stacji Białystok:

  • od poniedziałku do piątku: 4:50, 15:45;
  • w soboty i niedziele: 8:52, 15:45.

Odjazdy pociągów ze stacji Waliły:

  • od poniedziałku do piątku: 5:49, 16:51;
  •  w soboty i niedziele: 10:27, 16:51.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie Polregio.

Na trasie Białystok-Waliły obowiązuje promocyjna oferta „Bilet dobrych relacji”, dzięki której bilety na przejazdy są znacznie tańsze od podstawowej taryfy Polregio. Bilety jednorazowe w pełnej relacji kosztują jedynie 5,30 zł, a miesięczne 99,00 zł. Przy tym honorowane są ulgi ustawowe. Na przykład uczniowie za przejazd w jedną stronę zapłacą 3,34 zł, a za bilet miesięczny w obie strony 62,37 zł.

Bilety są dostępne w kasach biletowych, można je nabyć również na polregio.pl oraz w aplikacji mobilnej Polregio. Na wszystkich stacjach, poza stacją Białystok, bilety można też kupić u obsługi pociągu bez żadnych dodatkowych opłat, po zgłoszeniu się do konduktora.


źródło: Polregio

oprac./fot.: Anna Augustynowicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook