Dodana: 8 styczeń 2021 15:40

Zmodyfikowana: 8 styczeń 2021 16:06

„Ferie z przyrodą” z Biebrzańskim Parkiem Narodowym

Biebrzański Park Narodowy (BbPN) zaprasza rodziny wraz z dziećmi oraz młodzież do udziału w „Feriach z przyrodą”, które odbędą się w formie online na portalu społecznościowym Facebook BbPN.

Plakat promujący Ferie z przyrodą z grafikami zwierząt.

Na zainteresowanych czekają codziennie przyrodnicze atrakcje. Od 17.01 na portalu społecznościowym Facebook Biebrzańskiego Parku Narodowego zamieszczane będą przyrodnicze edukacyjne posty edukacyjne, zagadki, konkursy, w tym opowiadania Marcina Kostrzyńskiego o jego spotkaniach z przyrodą.

- Podglądamy również ptaki przy biebrzańskim karmniku. 14 stycznia o godz. 18:00 zapraszamy na bardzo ciekawe warsztaty rysowania biebrzańskiego łosia z Dawidem Kilonem - poinformowała Beata Głębocka, kierownik Działu Edukacji i Udostępniania BbPN 

W programie:

- 5-8 stycznia 2021 r. – Marcin Kostrzyński opowiada o swoich przygodach i spotkaniach ze zwierzętami.

- 14 stycznia 2021 r., godz. 18:00 – warsztaty online malowania łosia z Dawidem Kilonem - MERGUS.

- 5-17 stycznia 2021 r. – transmisje online z karmnika, konkursy, zagadki, posty edukacyjne wokół tematu dokarmiania ptaków.

- 4-17 stycznia 2021 r. – zagadki, konkursy, informacje ze świata przyrody.

Ze względu na ograniczony kontakt z odbiorcami działań edukacyjnych z powodu pandemii wydarzenia zostały przeniesione do internetu. 

- Szczególnie teraz korzystamy z edukacji za pośrednictwem internetu. Na szczęście Odbiorców wrażliwych na piękno przyrody jest wielu, w tym najmłodsi miłośnicy przyrody – powiedziała Beata Głębocka.

Udział w "Feriach z przyrodą" jest całkowicie bezpłatny. Posty zamieszczane są na Facebooku Biebrzańskiego Parku Narodowego.

BbPN zachęca również do spacerów po Parku oraz odwiedzenia szlaków turystycznych i ścieżek edukacyjnych.

źródło: Biebrzański Park Narodowy
oprac.: Paulina Dulewicz

facebook