Dodana: 21 kwiecień 2021 09:43

Zmodyfikowana: 21 kwiecień 2021 09:56

Światowy Dzień Ziemi - 22.04

W czwartek (22.04) obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Obecnie jest ono obchodzone w 192 krajach. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 roku.

Grafika przedstawiająca ziemie z oczami i buzią objętą przez postać dziewczynki

Ziemia to dom dla wszystkich żywych stworzeń. Wszyscy używamy tego, co daje nam nasza planeta: wody, powietrza, bogactw naturalnych, roślin. Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, dlatego wszyscy musimy troszczyć się o środowisko naturalne. Ta idea, od wielu już lat łączy ludzi, niezależnie od narodowości, wyznania, wieku, czy innych różnicujących kategorii.

Konkurs plastyczny w polskich szkołach w trosce o środowisko

Ze względu na obostrzenie sanitarne, w tym roku w Światowym Dniu Ziemi, nie będą mogły być prowadzone takie tradycyjne akcje, jak – sadzenie drzew, czy zbieranie zalegających odpadów. Fundacja WWF Polska przypomina jednak, że o środowisko można także dbać, nie wychodząc z domu. Stąd pomysł organizacji w 2021 roku konkursu plastycznego on-line we wszystkich polskich szkołach pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”, którego celem jest propagowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży w naszym kraju.

Cel jest ten sam

Choć realia obchodów tegorocznego Światowego Dnia Ziemi będą inne niż w poprzednich latach, ich cel pozostaje ten sam – zmobilizować społeczności w poszczególnych państwach do podjęcia działań na rzecz dokonywania pozytywnych zmian w środowisku naturalnym naszej planety.

oprac. Jerzy Górko

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook