Dodana: 11 styczeń 2019 08:29

Zmodyfikowana: 11 styczeń 2019 08:29

1 proc. podatku w usłudze Twój e-PIT - webinarium dla NGO

Jak przekazywany jest 1% podatku w nowej usłudze Twój e-PIT, jak można zmienić organizację lub gdzie wpisać cel szczegółowy? – dowiedzą się uczestnicy webinarium organizowanego dla organizacji pozarządowych (NGO) przez Ministerstwo Finansów. Webinarium odbędzie się 11 stycznia 2019 r. o godz. 11.00. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele portalu ngo.pl a na pytania odpowie ekspert MF.

Ilustracja do artykułu OPP-NGO_webinarium_e-mail (Średni).jpg

Webinarium jest adresowane przede wszystkim do organizacji pożytku publicznego i organizacji pozarządowych. Organizacje te są ważnym interesariuszem działań w ramach kampanii Twój e-PIT, dlatego Ministerstwo Finansów oraz Krajowa Administracja Skarbowa chce jak najszerzej dotrzeć z informacjami o nowej usłudze, a także odpowiedzieć na pytania, które pojawiają się w związku z wprowadzanymi nowościami.

W pierwszym bloku ekspert Ministerstwa Finansów odpowie między innymi na pytania jak przekazywany jest 1% podatku w nowej usłudze, jak można zmienić organizację lub gdzie wpisać cel szczegółowy. Osoby obserwujące webinarium dowiedzą się również, w jaki sposób emeryci i renciści mogą przekazać 1% podatku.

W drugiej części webinarium skierowanej do NGO jako płatników ekspert przedstawi nowe obowiązki organizacji, które wynikają ze zmian w PIT od 2019 r. oraz wskaże, gdzie znaleźć obowiązujące formularze. Odpowie też m.in. na pytania czy nowe zasady obowiązują wszystkie organizacje, kto i w jaki sposób w NGO podpisuje PIT-y pracownicze oraz co tak naprawdę oznacza forma elektroniczna przekazywania informacji do urzędu skarbowego.

Link do webinarium będzie aktywny 11 stycznia na stronie Ministerstwa Finansów.

facebook