Dodana: 4 grudzień 2019 15:08

Zmodyfikowana: 5 grudzień 2019 08:35

Zenek Martyniuk w roli św. Mikołaja. Dzieci z Krasnego otrzymały prezenty

Było uwalnianie karpia, wspólne śpiewanie kolęd, ciepła i serdeczna atmosfera. Zenek Martyniuk spotkał się w środę (04.12) z podopiecznymi domu dziecka w Krasnem, by wręczyć im upominki z okazji zbliżających się Mikołajek.

Ilustracja do artykułu Spotkanie Zenka Martyniuka z dziećmi-24.jpg

- W zeszłym roku przyjechałem do domu dziecka w Krasnem i tam rozdałem paczki. Dziś robię to w centrum Białymstoku przy choince. Warto pomagać, zwłaszcza tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują - mówił Zenon Martyniuk, białostocki król disco polo.

Przed zabawą w Mikołaja, Zenek Martyniuk wspólnie z dziećmi wypuścił karpia do stawu na zapleczu Pałacu Branickich. Towarzyszył temu śpiewany razem jeden z najsłynniejszych utworów wokalisty - "Przez twe oczy zielone". Na Rynku Kościuszki, po wręczeniu paczek, wszystkie dzieci mocno przytuliły Zenka, a potem zaśpiewały wspólnie z nim kolędy.

Współfundatorem paczek była firma Unicell Poland z Wasilkowa, która już od kilku lat współp[racuje z domem dziecka w Krasnem. - Wyremontowaliśmy jeden z budynków, wspólnie z dziećmi malowaliśmy murale w tym budynku itd. Kiedy pojawiła się okazja, by razem z Zenkiem Martyniukiem wręczyć dzieciom świąteczne paczki, nie zastanawialiśmy się ani chwili - mówił przedstawiciel firmy Maciej Aronowicz.

facebook