Dodana: 17 lipiec 2019 11:14

Zmodyfikowana: 17 lipiec 2019 11:46

Teremiski Horn Camp – warsztaty waltornistów

W sercu ostatniego pierwotnego lasu w Europie – Puszczy Białowieskiej spotkali się muzycy-artyści z kraju i świata, by ćwiczyć, dzielić się wiedzą, uczyć i grać dla mieszkańców Podlaskiego i turystów. VI edycję Międzynarodowych Warsztatów Waltorniowych – Teremiski Horn Camp 2019 swoim patronatem objął Marszałek Województwa Podlaskiego.

Warsztaty waltornistów w Teremiskach 2019 - dziewczyna z waltornią gra przy leśnej kapliczce

Do Teremisek w Puszczy Białowieskiej na warsztatowe spotkanie (w dniach 7-14 lipca 2019 r.) przyjechało ponad 30 waltornistów z całego świata: Kanady, USA, Słowacji, Szwecji, Niemiec, Ukrainy, Litwy, Chorwacji i Polski. Młodym muzykom przewodzili Mistrzowie: Eric Ruske (Boston University), Julie Thayer (St.Louis Symphony), Jacek Muzyk (Buffalo Philharmonic Orchestra), Igor Szeligowski (Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie), Czesław Czopka (Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu) i Gabriel Czopka (Filharmonia Narodowa w Warszawie), którzy nie tylko prowadzili lekcje i wykłady, ale również spędzali swój wolny czas wspólnie z uczestnikami przy ognisku,  grze w piłkę czy na wycieczkach do puszczy.

 Podczas warsztatów odbyły się koncerty towarzyszące: Koncert Nauczycieli – w Białowieskim Ośrodku Kultury i Koncert Uczestników – w Stacji Białowieża Pałac. Oba koncerty cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Podlasia jak i przybyłych tam turystów.

 Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

 Mat i fot. -  organizatorzy wydarzenia: Fundacja Cultura Viva

 red.art

facebook