Dodana: 1 sierpień 2019 10:36

Zmodyfikowana: 2 sierpień 2019 09:39

Pierwszy weekend z Wertepem za nami

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep to największa impreza teatralna w regionie Puszczy Białowieskiej. Festiwal odbywa się co roku, od 10 lat. Jego ideą jest wędrówka ze sztuką – dzielenie się nią, współtworzenie jej. Dlatego Wertep przybrał formę wędrującego Festiwalu. Każdego dnia spektakle grane są w innej miejscowości – raz w większej, innym razem w bardzo małej. Pierwszy weekend z Wertepem już za nami, a od 2 do 4 sierpnia koniecznie należy się wybrać do Dubicz Cerkiewnych, Kleszczel i Hajnówki

Wieczór, aktorzy na scenie-podeście z kijkami zakończonymi korowymi wstążkami wirującymi w powietrzu

Codziennie widzowie uczestniczą w przedstawieniach dla dzieci i dorosłych. Co roku ciągu Festiwalu, publiczność ogląda 60 – 90 spektakli. Każda edycja Festiwalu przynosi nowe propozycje artystyczne, możliwość spotkania innych artystów, kultur i tradycji narodowych. Program jest różnorodny: bajki dla dzieci, spektakle plenerowe, przedstawienia salowe i koncerty.

Organizatorem „Wertepu” od początku jest Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”. Działalność Stowarzyszenia prowadzona jest przez grupę niezależnych twórców związanych głównie z teatrem, ale także z fotografią, muzyką i tańcem.

O tegorocznym festiwalu pisaliśmy już - link do strony.

O festiwalu na fb - link do strony: Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep / International Theatre Festival.

Autor fot.: Maciej Zakrzewski

mat. org./red.art

facebook