Dodana: 13 marzec 2018 08:40

Zmodyfikowana: 13 marzec 2018 08:40

Nowa sala widowiskowo-teatralna, a do tego obserwatorium astronomiczne na dachu w VII LO

Takie zmiany czekają VII Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej Centrum Aktywności Kultury „Wierzbowa”. Będzie to realizacja zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2016.

Ilustracja do artykułu 0x0 (2).jpg

W dokumentacji projektowej zostanie uwzględniona rozbudowa budynku VII Liceum o małą salę widowiskowo-teatralną o powierzchni ok. 200 m. Sala powinna mieć niezależne wejście, ma być kompleksowo wyposażona, m.in. w sprzęt muzyczny, dobrą akustykę, scenę, garderobę i widownię na 150 miejsc. Dobudowana część ma być także dostępna i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na dachu projektowanej sali należy umieścić kopułę astronomiczną o średnicy 3,2 m. Znajdzie się ona na konstrukcji umożliwiającej obrót o 360 stopni. Będzie to obserwatorium astronomiczne – szkoła dysponuje lunetami.

 

W dokumentacji projektowej zostanie także ujęty remont małej sali teatralnej, zwanej lustrzaną, znajdującej się w istniejącym budynku szkoły przy ul. Wierzbowej. Odbywają się w niej warsztaty teatralne i choreograficzne. Prace remontowe będą polegały na wymianie podłogi i wykonaniu wentylacji. W ramach tego projektu zostaną również wykonane prace związane m.in. z zagospodarowaniem terenu szkoły oraz kanalizacją.

 

– Na ten projekt ogólnomiejski, zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego, głosowało ponad pięć i pół tysiąca osób – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Dzięki temu w naszym mieście powstanie kolejne miejsce, gdzie można rozwijać swoje pasje i umiejętności.

 

Przedsiębiorcy zainteresowani przygotowaniem dokumentacji swoje oferty mogą składać do 18 kwietnia. Wykonawca na opracowanie koncepcji będzie miał 30 dni od dnia podpisania umowy, dokumentacji – do 4 miesięcy od zatwierdzenia koncepcji. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca 2020 roku.

 

źródło: UM Białystok

facebook