Dodana: 12 luty 2018 12:36

Zmodyfikowana: 12 luty 2018 12:37

Luty w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego

Dwa spektakle w jeden wieczór: BESTIARIUSZ SŁOWIAŃSKI, NICCOŚ - 17 i 18 lutego, godz. 18.00; Odys wracaj do domu - 22 i 23 lutego, godz. 20.00 / 25 lutego, godz. 18.00.

Ilustracja do artykułu INTERNET_fot_Bartek_Warzecha_©_DSC3867.jpg

Spektakl NICCOŚ to historia inspirowana tekstem Artura Pałygi. Jej bohaterką jest Lucy, która znajduje się na granicy życia i śmierci. Tkwi w zawieszeniu, a napotkani przewodnicy, kreując kolejne historie, zadają jej ból. Dlaczego? Co musi się wydarzyć, aby Lucy się uwolniła?

 

więcej: https://atb.edu.pl/teatr-im-wilkowskiego/spektakle/niccos/

 

Zastanawialiście się kiedyś nad początkiem świata? Jak to wszystko się zaczęło…? Dlaczego świat wygląda właśnie tak, jak wygląda? Jaka w tym świecie jest rola matki? Czy istnieje coś takiego jak, na przykład, gen „matki-Polki”? Jak wygląda serce matki? Gdzie macierzyństwo się zaczyna, a gdzie kończy? Te pytania krążą w głowie Aliny, bohaterki spektaklu O MATKO!

więcej: https://atb.edu.pl/teatr-im-wilkowskiego/spektakle/o-matko/ 

 

Są wszędzie: we wnętrzu góry i w jaskiniach, żyją w strumieniach i rzekach, można je spotkać na łąkach, w lasach, w domu i ogrodzie. Były tu, kiedy nas nie było, ale o tym, że są my sami często nie wiemy. Stworzenia małe i duże, a wszystkie niezwykłe… To właśnie o nich opowiada spektakl BESTIARIUSZ SŁOWIAŃSKI.

więcej: https://atb.edu.pl/teatr-im-wilkowskiego/spektakle/bestiariusz-slowianski/

 

ODYS WRACAJ DO DOMU zderza motywy homeryckiej opowieści o Odysie z ich literackimi przetworzeniami (Wyspiański, Joyce) i współczesną opowieścią o nas samych. To opowieść, w której zestawiamy różne punkty widzenia – także prywatne opowieści aktorów – żeby sprowokować dyskusję o współczesnym Polaku na niebezpiecznym zakręcie, na którym postawiła go współczesna historia.

więcej: https://atb.edu.pl/teatr-im-wilkowskiego/spektakle/odys-wracaj-do-domu/ 

 

źródło: Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku

 

facebook