Dodana: 11 czerwiec 2018 11:29

Zmodyfikowana: 11 czerwiec 2018 11:29

XXIII Spotkania z naturą i sztuką „Uroczysko” 2018 za nami

Festiwal pieczenia babki ziemniaczanej i konkurs nalewek puszczańskich zakończyły tegoroczną edycję „Uroczyska”. Podczas finału XXIII Spotkań z Naturą i Sztuką nagrodzeni zostali wytwórcy lokalnych specjałów. Nagrody laureatom wręczali Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Maciej Żywno i wicestarosta powiatu białostockiego Jolanta Den.

Ilustracja do artykułu uroczysko (6).JPG

- Uroczysko to festiwal smaku, potwierdzenie, że łączy nas zdrowie i chęć zdrowego odżywiania się, a przy okazji mamy duży potencjał przeróżnych wymyślnych potraw w regionie – mówił Maciej Żywno.

 

XXIII Spotkania z naturą i sztuką „Uroczysko” 2018 odbywały się od 8 do 10 czerwca. Festiwalowi smaków towarzyszyłyą spotkania ze sztuką, muzyką i historią.  
Supraski amfiteatr podczas wydarzenia odwiedziły setki mieszkańców regionu i turystów.
Można było tu zaopatrzyć się w znakomite swojskie wędliny, sery, tradycyjne napoje, wyroby rękodzielnicze i wiele innych atrakcyjnych przedmiotów.
A skoro uroczysko, to nie mogło zabraknąć spotkań  z naturą – można było wziąć udział w warsztatach silwoterapii, a także wybrać się na nocny spacer z pochodniami śladem supraskich legend

 

 

facebook