Dodana: 6 luty 2019 14:54

Zmodyfikowana: 6 luty 2019 15:06

Podlaskie na targach turystycznych w Rydze

W miniony weekend (1-3 lutego) w Centrum Wystawienniczym na Ķīpsala w Rydze odbyły się 26. Międzynarodowe Targi Turystyczne Balttour 2019, w czasie których nie zbrakło oferty turystycznej z województwa podlaskiego.

Ilustracja do artykułu DSC_1035.JPG

Dla turystów indywidualnych Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przygotował szereg atrakcji, przybliżających walory regionu. Amatorzy turystyki kulinarnej mogli spróbować regionalnych przysmaków oraz skomponować własną herbatę na bazie podlaskich ziół. Całość stoiska uzupełniały materiały promujące największe atrakcje turystyczne regionu. Podlaska oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających, z których wielu deklarowało, że w najbliższym czasie odwiedzi nasz region.

Zdecydowana większość przyjazdów turystów z Łotwy (analogicznie do turystów z Litwy i Estonii) do województwa podlaskiego nosi charakter tranzytowy. Nasze województwo zazwyczaj jest pierwszym „przystankiem” podczas podróży turystów z krajów bałtyckich i Skandynawii na południe Europy, i pod tym też kątem przygotowana została oferta turystyczna województwa. Jest ona ukierunkowana na pobyty krótkoterminowe, i ma zachęcić turystów do pozostania w województwie podlaskim dłużej niż tylko na nocleg.

W ramach pobytu na Łotwie delegacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, z Pawłem Jessa zastępcą dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki UMWP spotkała się z Ambasador RP na Łotwie Moniką Michaliszyn, z którą omówiono perspektywy rozwijania współpracy w dziedzinie turystyki pomiędzy samorządami i regionami z Polski i Łotwy.

Departament Edukacji, Sportu i Turystyki UMWP

facebook