Dodana: 13 wrzesień 2018 10:58

Zmodyfikowana: 13 wrzesień 2018 14:52

GREEN VELO na VII Polsko-Ukraińskim Festiwalu Partnerstwa we Lwowie

Przez trzy dni (7-9 września br.) we Lwowie odbył się VII Polsko-Ukraiński Festiwal Partnerstwa podczas którego województwo podlaskie wraz z lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko - mazurskim prezentowało ofertę Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo oraz atrakcje turystyczne znajdujące się na jego trasie.

Ilustracja do artykułu GreenVelo promocaj we Lwowie (2).JPG

Odwiedzający stoisko promocyjne mogli otrzymać foldery, przewodniki, mapy oraz skosztować podlaskiego sękacza, mrowiska czy naturalnie tłoczonych soków. Miłym upominkiem dla gości były również smycze, magnetyczne zakładki do książek i herbatki ziołowe.

 

Dodatkową atrakcją dla odwiedzających były pokazy akrobatyczno-rowerowe na specjalnie przygotowanej powierzchni przez Piotra Bielaka. Uczestnicy konkursów mieli możliwość wygrania cennych nagród, takich jak kaski, plecaki, koszulki, dzwonki do rowerów czy power banki. W specjalnie przygotowanym mobilnym miasteczku rowerowym dzieci uczyły się jazdy po „ósemce” ułożonej w logo szlaku, dorośli zaś pokonywali przeszkody w specjalnych okularach – alkogoglach.

 

Prezentacja odbywała się w ramach zawartej pomiędzy pięcioma województwami: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, podkarpackim i świętokrzyskim Umowy
o współpracy partnerskiej na rzecz rozwoju i promocji Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo i spotkała się z zainteresowaniem zarówno Ukraińców, jak
i turystów zwiedzających Lwów.

 

Festiwal zorganizował Konsulat RP we Lwowie wspólnie z lwowską Administracją Obwodową i Radą Miasta Lwowa.

źródło: Departament Edukacji, Sportu i Turystyki

 

 

 

 

 

facebook