Dodana: 12 marzec 2018 13:42

Zmodyfikowana: 12 marzec 2018 13:42

Ciekawi Świata. Mongolia: off-road bez samochodu

Miesięczna autostopowa przeprawa przez mongolski step - przez krainę, w której, jak się okazuje, nie ma dróg, chociaż jest ich bardzo wiele. Miejsca, gdzie ludzie mówią w wielu językach, lecz śmieją się oczami. O swojej wyprawie do Mongolii, 13 marca w białostockiej kawiarni Fama, opowie Przemek Pakulniewicz.

Ilustracja do artykułu Mongolia-6.jpg

Wyobrażacie sobie miejsce, gdzie nadjeżdżający samochód widać z odległości 30 kilometrów? Ludzi mieszkających cały rok w namiotach, kiedy zimą dochodzi do -50o C? Sytuację, kiedy w nocy budzi Was stado pędzących koni? Przemek sobie tego nie wyobrażał! A teraz chciałby Wam o tym wszystkim opowiedzieć…

Przemek Pakulniewicz
Wołają na niego Przemek. Od 27 lat permanentnie się uśmiecha, co czasem zakrawa wręcz na defekt genetyczny. Za młodu? Wierszyki i kabarety. Wiecznie pędzi. Ponad 20 prac za nim, bo… nuda. Dwa lata firmy, praca masażysty, no ale… nuda. Wyjazd za granicę. Szkocja piękna, ale nuda.

Biega, wspina się i marzy o wysokich górach. Podróżuje, bo wtedy się nie nudzi, nawet jak jest nuda. Jego aktualna wizja na życie? Podróże i międzynarodowa praca z młodzieżą. Marzy mu się organizowanie wymian młodzieżowych. Jedynie, jak mówi, „strach, bo nuda czyha…”.

13 marca 2018 r., godz. 18.00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 10 zł, dostępne w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19) lub na stronie

źródło: Białostocki Ośrodek Kultury

facebook