Dodana: 5 maj 2019 18:10

Zmodyfikowana: 5 maj 2019 18:10

Wyróżnienie dla Suwalszczyzny

Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, podczas walnego zebrania delegatów, przyznał Złote Honorowe Odznaki dla za zaangażowanie w propagowanie narciarstwa wodnego oraz cykliczne organizowanie imprez sportowych promujących narciarstwo wodne. Po raz pierwszy takie wyróżnienie tej branży przypadło osobie z Suwalszczyzny: Złotą Odznakę otrzymał bowiem Prezes WOSiR Szelment – Paweł Żuk

Ilustracja do artykułu zjazd-57.jpg

- Dla mnie jest to wyróżnienie szczególne, natomiast zdaję sobie sprawę, że narciarstwo wodne nie mogło by się tak rozwijać w tym miejscu gdyby nie zaangażowanie moich pracowników oraz ludzi dobrej woli, którzy w to co robią wkładają całe swoje serce. Sporty wodne są tym, czym naprawdę powinien się szczycić WOSiR Szelment. Złota Odznaka jeszcze bardziej będzie napędzać mnie i naszych pracowników do działania. To wyróżnienie dla całego zespołu WOSiR – mówił podczas uroczystości Paweł Żuk.

Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego istnieje od 1957 roku i powstał pod pierwotną nazwą Polski Związek Motorowodny. Jest jednym z najstarszych i najprężniej działających związków sportowych w Polsce.  Jest członkiem międzynarodowych organizacji UIM (Union International Motonautique) i IWWF (International Waterski & Wakeboarding Federation) oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 Związek organizuje zawody rangi Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Pucharu Europy. Zajmuje się wydawaniem uprawnień motorowodnych (patentów i licencji), dokonuje rejestracji i przeglądów technicznych łodzi motorowych. W sierpniu w WOSiR Szelment odbędą się Mistrzostwa Polski oraz Puchar Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem.

mat. WOSiR Szelment

facebook